Exälle viestiminen
Tilanne on tämä, tapailin miestä 3,5 kk. Loppuaika meni vähän kinaillessa kun oli ongelmia tapaamisten suhteen ja miehen elämässä vaikeuksia. Tuolloin ymmärsin, että jätämme tapailun sikseen kun ei tästä mitään tule ja toista vaan sattuu. No sitten jatkoimme kuitenkin viestimistä ja totesimme että olemme molemmat kiinnostuneita edelleen. Viestiteltiin lisäksi kuulumisia ym. Nyt miehestä ei ole kuulunut mitään kohta kahteen viikkoon ja tulen kohta hulluksi =) Tekisi mieleni laittaa ihan viesti mitä kuuluu tyyliin, koska vaikka emme nyt suhteessa olekaan niin kavereita olemme kuitenkin.
Juttu jäi vähän niinkuin kesken ja mieskin on vähän sen tyylinen ettei välttämättä ota yhteyttä sen takia jos ajattelee minulla olevan toinen ja sama juttu toistepäin. Facebookin seinäkirjoitukset ja kuvat kun ovat kaiken pahan alku ja juuri. Ajattelin jos kyselen kuulumisia, niin eihän mies automaattisesti voi olettaa että roikun hänessä? Tiedän että kysymällä asiat selviäisi, mutta kun sitä ei vaan uskalla jotenkin..
Oletteko te olleet yhteydessä exään ja miten on käynyt? Tai miltä teistä tuntuu jos exä on viestinyt kuulumisia, oletteko ärsyyntyneet vaikka kavereita olisittekin?
ex on ex eli entinen. Oli kuinka ihana prinssi tahansa niin se on entinen. Ja entiselle ei ole mitään tarvetta viestillä vaikka olisi kuinka sinisilmäisesti ihanstunut siihen entiseen siis entiseen. Sanoiko nyt riittävän kertaa entinen vai pitääkö vielä korostaa, että surkea entisen!