Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millainen oli pomo, jonka takia vaihdoit työpaikkaa?

Vierailija
01.08.2014 |

Kertokaa, millaisen esimiehen takia sait duunissa tarpeeksesi?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Piti olla duunisTa, ennen kuin joku irvileuka saa tästä jotain kaksimielistä revittyä :)

ap

Vierailija
2/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei syynä pelkkä pomo, mutta välillisesti. Eli henkilö, joka ei oikeasti välittänyt henkilöstön tarpeista mitään. Sain tarpeekseni kun ekoissa kehityskeskusteluissa selvisi, että on itse ihan tyytyväinen niukkuuden johtamistyyliinsä. Lomat olisi mm. jonain vuonna pitänyt pitää syyskuussa koska ei palkannut tarpeeksi väkeä. Ei kiitti!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ollut kovin rehellinen eikä varsinkaan tasapuolinen.

Vierailija
4/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Stressaantunut, arvaamaton ilkimys,huusi jopa veljensä vaimolle. Kaikki vika työntekijöissä. Maine oli kantautunut niin pitäklle, että muut saman alan ihmiset tiesivät vaikei nimeä heti kertonutkaan.

Vierailija
5/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ulkomaalainen nainen joka oli laitetuu firman kierrossa vasten tahtoaan Suomeen (pakko tulla, jos mielii päästä urahissiin ko. Firmassa). Ihan pihalla kaikesta mahdollisesta ja yritti erittäin huonolla menestyksellä ja olemattomilla johtamistaidoillaan saada osaston jotenkuten pysymäänn kasassa. Olin koeajan loppuun siellä ja jokaiseen kysymykseen jonka kysyin, vastaus oli you have a long experience. Joo, näin kyllä, mutta en pystynyt ihan kaikkea firma spesifistä tietoa sen pohjalta arvaamaan. Jotenkin melkein kävi tätiä sääliksi kun raahasi pienen tyttärensä työpäivän lopuksi töihin piirtelemään että sai kaiken vaaditun tehtyä. Kyseli tosi outoja kysymyksiä, mun piti aika monta asiaa uutena selittää hänelle, eikä toisinpäin. Ei tiennyt mun töistä YHTÄÄN mitään ja kun alkoi vaatia myös minulta näitä iltatöitä, niin silloin riitti. HR ihminen kysyi heti kun kerroin lähdöstäni, että tämän XXX:n takiako lähdet? Eli oli hyvin tiedossa.

Vierailija
6/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ite oon lähössä nyt vetämää pomon takia, en kestä ku se huutaa ja syyllistää taudista joka on tullu mulle sieltä duunista. Lisäks sillä on kaikkia omia sääntöjä ja ohjeistuksia jotka ei todellakaan oo tes mukasia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkä taudin sait seiska töistä?

 

Mulla samanlainen tilanne. Lisäksi pomo valehteli, juorusi toisista työkavereistani kehityskeskusteluissa, keksi omia lisätöitään, syytteli syyttömiä turhasta.

Vierailija
8/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiusasi osaa alaisiaan, ei ollut suora, oikeudenmukainen, eikä rehellinen. Puhui paskaa seläntakana, mutta oli kykenemätön antamaan suoraa palautetta. Nautti alistamisesta, nautti kiusaamisesta ja nolaamisesta, suosi suhteettomasti perseennuolijoitaan jotka hyväksyivät silmää räpäyttämättä selkeän kiusaamisen työyhteisössä. Itse oli laiska hoitamaan omia hommiaan, mutta hengitti ja piiskasi niskassa töiden kanssa alaisiaan, kontroloiva ja kyttäävä. Omakehuinen, mutta ei koskaan kehunut alaisiaan vaikka mitä huippusuorituksia ja venymisiä nähtiin. Otti kaiken kunnian aina itselleen (myös alaisten hyvistä suorituksista). Kertoi luottamuksellisia asioita muille työntekijöille (esim. jos oli terveysongelmia, joista oli pakko ollut kertoa sairaslomanyhteydessä esimiehelle).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="01.08.2014 klo 21:19"]Kiusasi osaa alaisiaan, ei ollut suora, oikeudenmukainen, eikä rehellinen. Puhui paskaa seläntakana, mutta oli kykenemätön antamaan suoraa palautetta. Nautti alistamisesta, nautti kiusaamisesta ja nolaamisesta, suosi suhteettomasti perseennuolijoitaan jotka hyväksyivät silmää räpäyttämättä selkeän kiusaamisen työyhteisössä. Itse oli laiska hoitamaan omia hommiaan, mutta hengitti ja piiskasi niskassa töiden kanssa alaisiaan, kontroloiva ja kyttäävä. Omakehuinen, mutta ei koskaan kehunut alaisiaan vaikka mitä huippusuorituksia ja venymisiä nähtiin. Otti kaiken kunnian aina itselleen (myös alaisten hyvistä suorituksista). Kertoi luottamuksellisia asioita muille työntekijöille (esim. jos oli terveysongelmia, joista oli pakko ollut kertoa sairaslomanyhteydessä esimiehelle).

[/quote]

millä paikkakunnalla tää on ja kuinka tuore juttu?

Vierailija
10/10 |
01.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paskoista pomoista kärsii suurinosa työntekijöistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kolme