Samos, Kreikka - kokemuksia?
Millainen paikka Kreikan Samos on, minkälaiselle matkailijalle sopii? Onko saarella jotain erityisiä nähtävyyksiä tai muuta tekemistä? Olisiko kellään hyviä hotelli- tai paikkasuosituksia?
Kommentit (7)
Kokemusta vain Samoksen kaupungista, ja siellä hotellista nimeltä Helen. Kiva hotelli, ja kaupunki, taksimatkan päässä hyvä ranta. Ja silloin tehtiin retki Turkkiin (kusadasi ja efesos).
Ihana paikka! En muista hotellin nimeä, mutta lyhyt matka oli rantaan. Tehtiin retki Turkkiin päiväksi. Suosittelen!
Hyvä paikka rentoutua. Olimme hotelli Samos Sunissa n. 1,5 km päästä ' keskustasta'.
Rauhalliselle lomanviettäjälle. Ei oo niin menoa ja meininkiä. Pieni lentokenttä jonne laskeutuminen on aika "töyssähdys"
Olin vuosi sitten siellä Doryssa resort nimisessä hotellissa. Oli IHANA loma, sain vaan levätä ja palvelu pelasi...
Votsalakiaan ei ainakaan kannata mennä. Se on n.500m pitkä katu, jossa ei ole yhtään mitään. Ranta on aivan kamala, täynnä kiviä ranta sekä meri. Pakko olla jotkut uimakengät jalassa. En todellakaan kyseistä kylää suosittele..
Samoksen kaupungissa ei siis ole menoa ja meininkiä, kuten vaikka Kossilla?