Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Syntymäpäivälahjaongelma!

Vierailija
03.07.2014 |

Otsikon yhdyssanahirviöön kiteytyy olennainen: en todellakaan tiedä, mitä hankkisin 22-vuotiaalle tyttöystävälleni synttärilahjaksi.

 

Tyttöystäväni ei harrasta mitään kovinkaan palavasti, joten siltä suunnalta ei oikein voi hakea mitään ideoita. Esimerkiksi lukemisesta ja elokuvista hän kyllä pitää, mutta en haluaisi taas turvautua kirjoihin tai leffoihin, niitä kun olen antanut aiemminkin. Samoin olen jo aiempina vuosina antanut ne tavanomaiset hajuvedet ja kylpytakit.

 

Vähän lisää haastetta tehtävään tuo rahatilanteeni. Minulla on tilillä 50€ ja sillä pitäisi selvitä seuraava viikko, eli kovin hinnakkaita paketteja en kykene antamaan. Jotenkin haluaisin kuitenkin ilahduttaa tyttöystävääni.

 

Ideoita? Olisin todella kiitollinen, jos joku voisi jelppiä minua vähäsen. :)

 

M24

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten olisi ruusukimppu ja suklaalevy?

Vierailija
2/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakkaa koriin nätisti piknikviltti ja oikeat kuoharilasit (kirpparilta ellei sinulla ole jo). Osta kuohari (alle 10€) ja jotain muuta herkkua, esim. omenia lohkottuina, mansikoita jos sinulla on varaa, porkkanatikkuja, muita hedelmiä. Jos osaat, leivo sämpylöitä tai kakku tai mitä vain. Vaivannäkö on se, jota toisessa usein arvostamme :). Tee tytölle luonnonkukista etukäteen kukkaseppele ja poimi itse kaunis kukkakimppu ja piirrä/ askartele itse kortti, johon kirjoitat jotain tosi kaunista. Ja sitten vietätte mukavan päivän yhdessä :).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

3 jatkaa

 

Minun paras lahjani exältä oli kakku, jonka hän leipoi itse ja kantoi sateen läpi minulle pahvilaatikkoon pakattuna.

Vierailija
4/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse arvostaisin "rakkauskirjettä" tai jotain sen suuntasta korttia :) Sitten teet paperista "lahjakortteja" joissa lupaat esim hieronnan, ruuanlaittoa yms. Kun tyttöystäväsi ne käyttää ;)

Vierailija
5/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos ideoista!

 

Tuollaisia lahjakortteja tulikin joku vuosi sitten annettua, kun oli vähän huonompi rahatilanne silloinkin. :D

 

Piknik kuulostaa kieltämättä aika hyvältä. Syntymäpäiväksi on vielä näköjään luvattu ihan hyvää säätäkin, joten voisin hyvinkin harkita tuota! :)

 

 

Vierailija
6/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannatan myös tuota piknikiä, ihana idea!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
03.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Entäs onko teistä jotain huikeaa yhteiskuvaa? Jos on, ni teetä siitä valokuva ja jotku kivat kehykset Tokmannilta tmv.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi yhdeksän