Avovaimoni sanoi....
olen patti tilanteessa mietin että mitä tehdä, kun avopuolisoni sanoi minulle että jos meillä tekee tiukkaa rahan kanssa niin voisi alkaa huoraamaan rahasta ja voisin tulla mukaan katsomaan jos haluaisin silti hän rakastaisi minua ja tekisi sitä vain rahasta. Tuollaista hän sanoi minulle ja kysyin häneltä 2-3 kertaa että onko hän tosissaan ja sain odotella vastausta kun hän perustelisi että jos ei olisi muita vaihtoehtoja, ehdotti jopa että jos tuun mukaan saan puolet rahoista. Hän lisäksi sanoi huoraavansa rahasta jos olisi sinkku. Avovaimoni on lisäksi paksuna ja ehdottelee tuollaista. tunteeni on aika sekalaiset. Minun silmissäni joka tuollaista tulee ehdottelemaan minulle päin naamaa, niin menetän luottamuksen ja arvostuksen häneen täysin.Tuollaiset ihmiset ovat minulle pohjasakkaa. lisäksi uskon häntä, että hän huoraisi jos olisi sinkku koska hänellä on monta yhden yön juttua ja jonkin moinen seksiaddiktio. ehdottelee jopa että jos ei saa seksiä minulta niin menee naapuriin mutta tiedän että hän pelleilee. mitä tekisitte tilanteessani ja sanoisitteko tilanteessani itsellenne että kaikki on hyvin avoliitossa. anteeksi epäselvä tekstini
Kommentit (8)
Avovaimosi kuulostaa fiksulle, tasapainoiselle ihmiselle. Sinä sen sijaan et taida oikein olla vielä kyllin kypsä aitoon parisuhteeseen. Olen pahoillani avovaimosi ja lapsenne puolesta.
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 08:19"]
Avovaimosi kuulostaa fiksulle, tasapainoiselle ihmiselle. Sinä sen sijaan et taida oikein olla vielä kyllin kypsä aitoon parisuhteeseen. Olen pahoillani avovaimosi ja lapsenne puolesta.
[/quote]
No eikä kuulosta. Älkää nyt edes viitsikö.
Jätä se nainen samantien.
Jos tollasia juttelee niin on ihan sekopää. Sinussa ei ole mitään vikaa jos et halua että vaimosi huoraa. Sellasta ei kenenkään tarvitse sietää.
Ja jos puhutaan aidosta parisuhteesta niin tuskinpa huorilla sellaisia juurikaan on.
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 08:32"]
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 08:19"]
Avovaimosi kuulostaa fiksulle, tasapainoiselle ihmiselle. Sinä sen sijaan et taida oikein olla vielä kyllin kypsä aitoon parisuhteeseen. Olen pahoillani avovaimosi ja lapsenne puolesta.
[/quote]
No eikä kuulosta. Älkää nyt edes viitsikö.
[/quote] Todellakin kuulostaa.
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 08:36"]
Todellakin kuulostaa.
[/quote]
Kuulossas vikaa.
Hänellä on selkeästi seksuaalinen fetissi huoraamisesta ja miesten runkkupussina olemisesta. Taitaa kiihottaa ajatus myös sinusts katselemassa. Tässä pari faktaa: huoraa käyttävä mies ei anna muiden katsella tai ei ainakaan silloin maksa siitä. Toinen on, että miehet eivät maksa raskaana olevasta hutsusta. Joten voit hyvin tiputtaa hänet maanpinnalle, että ei hänen ehdoilla sitä seksiä kukaan osta.
Tuosta fetissiasiasta sen verran, että nostaisin kissan pöydälle ja pakottaisin jakamaan fantasioita. Voisi sitten yhdessä miettiä, voiko niitä toteuttaa suhteessa esim roolileikeillä.
Tuosta addiktiosta on myös puhuttava ihan heti, ei ole todellakaan suotavaa, että lapsi syntyy riippuvaiselle äidille. Avokki pitää painostaa terapiaan selvittämään, mitä tyhjiötä hän täyttää seksillä. Tuskin sinunkaan kanssa hänellä on oikeat vaikuttimet seksiin. Tuo asia on hoidettava,seksiriippuvaisella ihmisellä ei ole muuten mitään tulevaisuutta suhteessa.
Itselläni on hyvin voimakas libido ja paljon fantasioita. Minun on kuitenkin helppo puhus niistä miehelleni, koska TUNNEN että hän hyväksyy minut ja rakastaa minua ehdoitta. Kaiken avain on se, mitä ihminen itse sisällään tuntee. Minullakin on fantasia kahdesta miehestä yhtä aikaa, mutta tiedän että en voi sitä toteuttaa. Tunteissani seksi kuuluu rakkauteen ja yhteen kuuluvuuteen. Mistä siis voisin löytää TOISEN miehen, jota muka rakastaisin...
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 08:42"]
[quote author="Vierailija" time="27.05.2014 klo 08:36"]
Todellakin kuulostaa.
[/quote]
Kuulossas vikaa.
[/quote] Ja sinä olet takakierä typerys.
Kuullostaa ihan minun puheiltani. Vakavalla asialla on helppo leikitellä, mutta voisi olla, että totuus on toinen. Älä analysoi liikaa. Ajattelen ihan samoin kuin avovaimosi.