Vieläkö teidän 10-11-vuotiaat pojat tulee äidin syliin?
Tai isän tietenkin? Meillä tulee tuo mörökölli joka päivä hetkeksi, on niin suloinen. :) Isänsä syliin pyrkii harvemmin, mutta joskus sentään..
Kommentit (12)
Meidän 14v tulis varmaan syliinkin, jos pyytäis. Halii ja pusuttelee monta kertaa päivässä.
12 vee ei tule syliin ja hyvä niin, kun on yhtä pitkä kuin minäkin (äiti). Viereen ja kainaloon tulee kyllä, kun jutellaan asioista ja usein pyytää, että kutita :) (esim. selkää) tai hierotko jalkoja. Ihanaa!
Ihanaa lukea näitä vastauksia :) mulla myös 11v poika joka ei syliin juuri tule, mutta pusuttelee kyllä ja vieraassa paikassa saattaa tarttua kävellessä käteeni.
Poika täyttää 13v. kesällä ja halii ja pusii joka päivä ja tunkee välillä syliin vaikka on melkein yhtä pitkä kuin minä. Tulee vielä illalla meidän väliin sänkyyn makkariin katsomaan telkkaa. Isänsä kanssa ei hali mutta painii joka päivä...kai se on jotain äijä-hellyyttä ;)
Tyttö lopetti halimiset 11v. ja ei siihen saanut koskea sormellakaan kun oli niin neitiä :(
10 v tulee usein. Nyt kommentoinut juuri, että haluaa olla selkä vatsaani päin, koska muuten tissini ovat liian lähellä. Ei hän vuosi sitten ajatellut rintojani mitenkään. En ole viitsinyt sanoa, että kyllä ne rinnat ovat ihan yhtä lähellä vaikka onkin selkä niihin päin ;).
[quote author="Vierailija" time="18.04.2014 klo 10:04"]
Nyt kommentoinut juuri, että haluaa olla selkä vatsaani päin, koska muuten tissini ovat liian lähellä. Ei hän vuosi sitten ajatellut rintojani mitenkään. En ole viitsinyt sanoa, että kyllä ne rinnat ovat ihan yhtä lähellä vaikka onkin selkä niihin päin ;).
[/quote] Ei pojan kuulu ajatella äitinsä rintoja!
Kyllä. Poika täytti viimekuussa 11v ja on oikea sylikissa, iltasatu luetaan myöskin joka ilta.
13 -vuotias tulee vielä syliin ja pussailee ja halailee =)
Meilläkin 12 v poika tulee syllin ja halii sekä isää ja äitiä että myös esim. isovanhempia.
Poikani täyttää elokuussa 10v ja tulee enenevässä määrin iltaisin syliin ja kainaloon...kai se iso maailma alkaa pelottaa :)
Syliin ei tule, mutta viekkuun tai kainaloon. :)