Olen muutamia kertoja antanut miehelle pakit pelkästään hänen
Kommentit (17)
Mitkä nimet ovat olleet pakkien arvoisia?
[quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 20:51"]
Mitkä nimet ovat olleet pakkien arvoisia?
[/quote] Se jääköön arvoitukseksi. ;) ap
[quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 20:53"][quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 20:51"]
Mitkä nimet ovat olleet pakkien arvoisia?
[/quote] Se jääköön arvoitukseksi. ;) ap
[/quote]
Kerro nyt! Kiinnostaa oikeasti! :)
[quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 20:54"]
[quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 20:53"][quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 20:51"]
Mitkä nimet ovat olleet pakkien arvoisia?
[/quote] Se jääköön arvoitukseksi. ;) ap
[/quote]
Kerro nyt! Kiinnostaa oikeasti! :)
[/quote] Enkä kerro. :D ap
Oletko Kuusamosta tai jostain muusta sisäsiittoisesta paikasta? On tainnut olla sama sukunimi kuin sinulla eli olette sukulaisia. Vaihda paikkakuntaa niin on helpompaa.
Olen treffaillut miehiä, joiden etunimestä en tykännyt eikä niiden kanssa sitten mitään tullutkaan. Kun kuulee etunimen, tulee heti semmonen, että ei, en halua olla tuon nimisen kanssa. Nimet ovat olleet vähän vanhanaikaisia, vanhahtavia, vaikka miehet ovat olleet ..öh, no ok, mammapalstan keski-ikään nähden varmaan ikäloppuja, mutta kuitenkin.
Niin. Ei kannattaisi syntyä vanhemmille joilla ei ole ollut mitään tyylitajua sukunimeä valitessaan. :-)
Tuossahan olisi ollut hyvä tilaisuus tehdä feministinen teko: mies vihille ja sukunimi vaihtoon naisen eduksi. Go girls!
^ Niin, kaveri oli muutoin kaikin puolin ok, mutta jos nimi ei natsaa niin sitten se ei natsaa.
Mä ymmärrän täysin...! Niin typerä syy, mutta kun ei niin ei. On niillä muillakin omia typeriä syitä miksi jonkun kanssa ei natsaa.
Mä oon lapsesta asti ihmetellyt nimiä, etenkin etunimiä, vanhat mummo -ja pappanimet on kamalia!! Ja mitä luultavammin tämä johtuu siitä kun oma nimeni on mummonimi, tykkään siitä tosin nykyään.
^ Niinpä. "Mä en voi mennä sun kanssas naimisiin, kun sulla on noin karsee sukunimi." Sorry Harry.
Toivottavasti lapsenne hylätään samasta syystä. Lohdutatte sitten, että se oli sulle kakara aivan oikein, naiset rules <3 <3 <3
Nimi on iso osa identiteettiä. Ei kai kukaan tarkoituksella anna lapselleen rumaa ja kummallista nimeä. Seuraavista voi valita lempi-inhokkinsa.
Osasto umpisuomalaiset: Hörkkö, Horttanainen, Löppönen jne.
Osasto eläkeläiset: Hagert, Grönfors, Friman jne.
Osasto kulttuurinrikastajat: Hashi, Yasin, Erdem jne.
Osasto punastuttavat: Kurppa, Jortikka, Hiivanainen jne.
Osasto tavanomaiset: Virtanen, Korhonen, Järvinen jne.
Osasto oudot: Munukka, Mämmi, Pöllä jne.
Osasto eestiköt: Kull, Veski, Viinamägi jne.
Voihan mies ottaa naisensa nimen, jos se on parempi.
[quote author="Vierailija" time="20.04.2014 klo 21:48"]
onnekkaita miehiä.
[/quote]
Niinpä. Ei ole kaikkia näemmä järjellä pilattu. Voihan sitäpaitsi yhteinen sukunimi olla lopulta kumman tai mikä tahansa.
Et