165cm ja 111kg! AUTTAKAA! Taas sorruin viikonloppuna...
sipseihin ja karkkeihin!! ja aattelin et sit ens viikolla taas skarpataan,,,mut paino vaan nousee!Lisäksi on vielä kilpirauhas sairaus joten laihtuminen ei oo helppoo.Kohtalotovereita???
Kommentit (12)
siihen on lääkkeet.
sitten painonvartijoihin ja joka päivä vähintään puolen tunnin lenkki.
Vaikka lääkitys olisikin kunnossa, silti painon pudotus on ERITTÄIN vaikeaa. Ei saa lipsua yhtään. Mulla ainakaan itselläni ei aineenvaihdunta silti ole kunnossa vaikka lääkitys kokeiden mukaan onkin. Eli TOTU ITTEES!!! Niinkuin se yhden läskitestin tulos oli ainakin mulla :)
Painonvartiojoihin ja ruokapäiväkirjaa pitämään. Sekin on hyvä keino että annat itsesi nauttia herkuista (ei kuitenkaan liikaa) yhtenä päivänä viikossa ja jos nautit esim suklaataa, niin annat sen liueta hiljalleen suussa ja nautit mausta. Älä hotki herkkuja. Myös vesi täyttää vatsaa.
Joten aika samassa tilanteessa ollaan. mä oon synnytksen jälkeen vaan lihonut ja lihonut.Syön kyllä kuin sika joten siinä suurin syy moiseen lihavuuteen.
MIes ja lapsi ovat laiohaakin laihempia joten mua ällöttää oma lihavuus todella paljon....vihaan itseäni niin paljon että ajattelen sitä koko ajan.
Mutta mulla on huono itsekuri yhdistettunä makean ja suolaisen himoon.
Mitäs jos sinä ja minä ap nyt päätetään että JO RIITTÄÄ paksuna eläminen.Päätetään tänään että huomenna alkaa uusi elämän tapa ei laihis.Vähemmnnetään ekalla viikolla karkit ja sipsit pois kokonaan.Tokalla viikolla sitten muistetaan että saa syödä vain ruoka aikoina muun perheen kanssa.Ja sit kolmannella viikolla aletaan pienetään ruokamääriä.Kuullostaako hyvälle?
Tullaan kertomaan kuinka meidän on käynyt?Alkaako läski tippumaan.
t:läski - 71
mutta siltikään ei painon kanssa ongelmia, paremminkin päinvastainen eli en liho millään. Raskauden aikanakin tuli 7kg ja kaikki samantien pois.
162/49
karppaus.infon sivut.Sieltä luette wikin ja Keskustelu foorumin.Itsellä kolmas viikko menossa ja olo sen kun paranee...
Mitä väliä sillä on vaikka olet ehkä aamulla jo syönyt jotain lihottavaa. Aloita nyt!
Katsotaan auttaisko se että tietää jonkun toisenkin yrittävän yhtäaikaa.
Läski-71
Saako liittyä joukkoon? Pituutta 168cm ja painoa 104kg. Läskit on mielessä koko ajan ja itseinho valtava.
LÄSKI vuosimallia -77
painon pudotus sitten 5 tai kymmenen kiloa,mutta kunhan painoa lähtee!
Jos ei, niin mars lekurille!
Ja tänään et edes yritä olla syömättä vaan teet itsellesi riittävästi terveellistä ruokaa ja syöt 5 ateriaa, muuten sorrut taas...
Tsemppiä!