Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Talvitakeista kysymys.

Vierailija
28.09.2013 |

Tai oikeastaan "laskettelutakeista". Käytättekö laskettelutakkeja pelkästään rinteessä vai vaikka ihan esim. kaupungilla, jos on tosi kylmä (-25c - -30c)? Itse olen miettinyt näiden kahden takin välillä kumman ottaisin:

 

http://www.zalando.fi/twintip-laskettelutakki-harmaa-tw441b078-112.html

 

tai 

 

http://www.zalando.fi/twintip-laskettelutakki-musta-tw441b073-802.html

 

 

 

kumpi on teidän mielestä paremman näköinen? Itse en osaa päättää, joten jos kertoisitte täällä mielipiteitänne? :)

 

 

Olen ajatellut, että tuollaista takkia käytän toki rinteessä, mutta myös koiran kanssa ulkoillessa, joskus kaupungillakin, jne... :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rinteessä takissa ei ole mitään lämmikettä vaan mennään kuori-kerrospukeutumisfilosofialla + taukotakki. Muuten et pysty millään laskemaan -20 - +15 lämmöissä.

 

kaupungilla canada goose kun on kylmä.

Vierailija
2/3 |
28.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pidän enemmän mustasta. Voi mielestäni käyttää ulkoillessa ja kaupungillakin, ei kukaan varmaan niin paljon kiinnitä huomiota, että nopeasti edes äkkäisi laskettelutakiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo musta näyttää paremmalta. Sopii paremmin vapaa-ajan takiksi rinteen ulkopuolella.