Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko Reisjärvi lestadiolaisseutua?

Vierailija
09.09.2013 |

Aina kun sijainniksi kerrotaan Pohjois-Pohjanmaa, niin minulle tulee mieleen tiivis lestadiolaisyhteisö.

Mitkä Suomen kunnista ovat lestadiolaisvaltaisimia?
Millaista on elää tavisuskovaisena tai peräti kirkosta eronneena tuollaisella paikkakunnalla?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samanlaista on elellä Pohjois-Pohjanmaalla kuin muuallakin, eihän lestadiolaisuus ole tarttuvaa. ;) Jokainen hyväksyy ja kunnioittaa toisen uskoa sellaisenaan kuin se on, ja tulevat toimeen keskenään.

Vierailija
2/4 |
09.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole, vaikka sielläkin heitä asuu. Mutta niin asuu Helsingissäkin ihan samalla tavalla, eikä ole sekään lestadiolaisseutua.

Pitää mennä vielä vähän pohjoiseen päin, niin pääsee sinne lestadiolaisseudulle, Reisjärvi on vielä Keski-Pohjanmaan rajoilla. Enemmän susien ja karhujen seutua ja pari asukasta siellä seassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täysiä PASKOJA JA HUIJAREITA KAIKKI LESET,,,,,KOKEMUKSESTA PUHUN OSTIN TALOPAKETIN JA EI TOIMITETTU KAIKKI SOVITUJA OSIOITA SAMA KÄYNYT MYÖS PIIPUN PUHDISTUKSISSA SEKÄ KATTO REMONTEISSA YSTÄVÄNI OVAT PUHUNEET,,,,

Vierailija
4/4 |
03.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hirvitäviä ihmisiä ovat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kolme