Jospa tämä Satu T. vaihtaisi
miestä? Ajattelin sitä lapsiasiaa.
Hälle niin sopis lapsi.
Varmasti ihana äiti!
Kommentit (14)
Ai adoptoisi uuden kanssa? Se on nyt 37. Adoptiossa pitää olla naimisissa, eikä se pääsisi heti uuden kanssa naimisiin. Pitää olla myös tietty aika sitä avioliittoa, yleensä edellytetään noin viittä vuotta. Eli sitten kun nää ehdot täyttyisi , ikää olisi jo lähemmäs 45. Joka taas vähentää mahdollisuulsia.
[quote author="Vierailija" time="26.10.2013 klo 23:45"]
miestä? Ajattelin sitä lapsiasiaa.
Hälle niin sopis lapsi.
Varmasti ihana äiti!
[/quote]
Ei se taitaisi auttaa, koska Satu on itse kertonut, että vika on hänessä.
Jaa että Sadun pitäisi vaihtaa miestä sen takia, että uuden kanssa voisi sitten adoptoida? Siihen taitaisi mennä liian kauan aikaa, ikä alkaisi jo painaa.
Sitä paitsi Satu näyttää rakastavan miestään, joten ehdotuskin on jo typerä.
En maininnut adoptiota. Luomusti?
On kyllä nuoren näköinen.
Älkää ruokkiko provoa!
Saman viestin laittoi jo tuossa pidemmässä ketjussa.
Kun se ei luomusti ole saanut, vaikka on kahden kanssa juossut kaikki hoidot!
En ole toista ketjua edes lukenut että äläpäs itse provoa.
Ainakaan minä en haluaisi olla Taiveihon kanssa, vaikuttaa rasittavalta ämmältä vaikka ulkonäkö sinänsä on erittäin ok.
Mies
Kaiken järjen mukaan miehen olisi pitänyt pistää viallinen yksilö kiertoon eikä ottaa hänestä ristiä itselleen. Nyt mies jää ilman perillistä.
Osui femakkoa omaan nilkkaan. Aina ei kannata olla niin ilkeä.
Lapsettomuus ei ole vika. Syy siihen voidaan löytää tai olla löytämättä mutta ei vikaa. Pösilöt!
Minä en usko että hänestä tulisi hyvä äiti. Tuntuu olevan pingottaja-suorittajatyyppiä, joka ei elä ihan tässä maailmassa.
KKun sehän on jo vaihtanut kerran. Vika on hänessä.