Ostatko lastesi seurustelukumppanille syntymäpäivälahjan?
Meillä tuli tämä nyt ensimmäistä kertaa eteen. Tytär on seurustellut kaksi vuotta ja päätimme nyt muistaa poikaystävää lahjalla. Muille lastemme kavereille emme ole ostaneet lahjoja, oletteko te muut?
Kommentit (4)
kerran olen tainnut ostaa kun miniänalku täytti 20 vuotta, muuten ostan vain joululahjat. Valmistujaislahjan olen ostanut molemmille miniöille.
En ostaisi. Aviopuolisolle sitten vasta. En minä mun omille kavereillenikaan osta. Kortilla tai tekstarilla vain muistan.
No jos kaffelle kutsutaan. Lahjana rahaa, jos nuoresta parista kyse. Tai jos löytää sopivasti jotain osuvaa, josta tietää toisen oikeasti ilahtuvan.
Itselle ei ole ajankohtaista, mietin vain miten äitini asian aikanaan hoiti.... lastensa syntymäpäivänä tuli kahville kutsumatta ja lasten kumppaneiden juhlapäivänä tuli vain kutsuttuna, muuten tekstari/soitto eikä lahjaa.
Tyttö on seurustellut vasta pari kk mutta poikaystävä täytti juuri 18v. ja toki annoimme lahjan.