Olen aivan varma, että Catherine saa tytön, koska
hän on pukeutunut viimeaikoina paljon vaaleanpunaiseen ja muutenkin hempeisiin väreihin.
Poikaa odottavat naiset pukeutuvat jotenkin reippaammin jo raskauden aikana.
Kommentit (12)
[quote author="Vierailija" time="17.06.2013 klo 20:14"]
hän on pukeutunut viimeaikoina paljon vaaleanpunaiseen ja muutenkin hempeisiin väreihin.
Poikaa odottavat naiset pukeutuvat jotenkin reippaammin jo raskauden aikana.
[/quote]
Kyllä ehdottomasti. Itse käytin sinistä paitaa, kun kuvittelin odottavani poikaa. Mutta paita vaihtoikin itse värinsä vaaleanpunaiseksi ja tyttöhän sieltä sitten tuli.
Laki muutettiin kyllä jo ennen raskautta. Eikä kuningatar siitä päättänyt vaan kansanyhteisön maat.
No hitto! Varmaan nyt koko naapurusto on arvannut, että meille on tulossa tyttö, kun olen monta päivää pitänyt punaista paitaa!
Prinssi on sen verran lässykkä että tyttö sieltä tulee.
Ennustan, ett tulee sukupuolineutraali.
Minustakin näyttää siltä, että saisi pojan.
On muuten eka kerta, kun kuulin kenenkään päättelevän sukupuolta noin typerän asian perusteella. Ehkä et ollut tosissasi kuitenkaan.
Ei naiset pukeudu sen mukaan kumpaa sukupuolta odottaa. Mulle on tulossa poika ja olen käyttänyt myös pinkkiä paitaa.
Vatsa on tosi pieni, tuli kumpi hyvänsä.
Mä epäilen että saa tytön koska kuningatar muutti lakia. Kaikki eivät ehkä tienneet että isukin kuninkaallisuudesta huolimatta tuleva tyttö ei äitinsä tavistaustan takia olisi saanut nauttia kaikista prinsessaeduista ellei kuningatar olisi muutama kuukausi sitten muuttanut lakia. Nuo lait ovat muutenkin sen verran kimurantit että jos Prinssi Harry nai aatelistaustan omaavan naisen niin kruununperimysjutut saattavat heittää häränpyllyä.
Meille on varmaan tulossa poika kun tykkään pitää mustia vaatteita nyt raskaana...