Olen sellainen ketjuntappaja,
että jos vastaisin joka ketjuun, tämän palstan voisi sulkea.
Kommentit (54)
Höh, eikä oo. Mun on. Tosi monessa ketjussa. Onkohan jotain tekemistä sillä, että isken faktat pöytään linkkeineen tai muuten vain todistan sen, kuka on oikeassa? Besserwisserinä on rankkaa olla, varsinkin kun on enimmäkseen oikeassa.
No miten nyt noin? Innostutteko kirjoittamaan vasta silloin kun muut ovat sanomisensa sanoneet? Vai kirjoitatteko jotain niin tylyä, että muut ei viitsi enää vastata?
[quote author="Vierailija" time="15.06.2013 klo 20:37"]
Höh, eikä oo. Mun on. Tosi monessa ketjussa. Onkohan jotain tekemistä sillä, että isken faktat pöytään linkkeineen tai muuten vain todistan sen, kuka on oikeassa? Besserwisserinä on rankkaa olla, varsinkin kun on enimmäkseen oikeassa.
[/quote]
On. Vaatii liikaa, että alkaisi lukea kaikkia linkkejä läpi voidakseen vastata väittämiisi, ja oletettavasti vaatisit myös että vastaaja etsii myös linkit tukemaan vastaväitettä.
Yritän vastata ihan fiksusti, toki tuon mielipiteeni esiin, mutten mitenkään rajulla tavalla.
Näin van käy, kukaan ei vastaa.
Olette niin hitaita kommentoimaan, että sillä hetkellä palstalla olevat ketjusta kiinnostuneet ovat jo aiheen epäkiinnostavaksi todenneet. Kukaan ei lue eikä vastaa ja ketju painuu etusivulta unholaan.
Minulla sama. Liika asiallisuus ja itse kysymykseen vastaaminen haukkumatta ketään on myrkkyä ketjuille. Harmi, että onnistun liian usein myrkyttämään hyvät ketjut.
No enimmäkseen suurimmalla osalla ei mitään asiaa olekaan. Sitten kun joku vastaa asiallisesti, ketju katkeaa. Riitely ja provoisoiminenn pitää tyhmänkin asian pitkään pinnalla. Besserwisser 3.
Minäkin.. ja aloittamani ketjut ne vasta lyhyiksi jäävätkin. Ja kyttään täällä ja vastailen nopeasti, mutta ilmeisesti väärin :(
Lopetetaan piruuttaan tää ketju tähän, sitten niitä ottaa aivoon.
[quote author="Vierailija" time="15.06.2013 klo 20:56"]
Lopetetaan piruuttaan tää ketju tähän, sitten niitä ottaa aivoon.
[/quote]
Loppuhan se
No nyt minä luultavasti olen taas viimeinen, mutta mä epäilen omalta kohdaltani syyksi sitä, että olen tylsä. En halua suotta provosoida.
Se joka tappaa ketjuntappajaketjun vie pojot.
Kaikki ketjuntappajat yhteiseen rintamaan ketjun puolesta!
Sama juttu. Mun teksti on aina viimeinen.