Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mahdollisimman halvalla opiskelemaan-ko?

Vierailija
14.07.2013 |

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013071417240700_uu.shtml

 

Tälläisen artikkelin bongasin.Mahdollisen halvallako?Eihän näitä kieliä täällä kotimaassa pysty opiskelemaan.Kurssin hinta ehkä,mutta tuskin omasta pussista menee lennot ja hotellit..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työnantaja kouluttaa väkeänsä, jos haluaa, että väki osaa tehdä hyvin töitä. Mä en tätä suomen työnantajakulttuuria ole koskaan tajunnut, jossa kolme påivää vuodessa koulutusta on liikaa vaadittu. 

 

Kansanedustajat tarvitsevat kielitaitoa hoitaessaan työtänsä. Pari tonnia kurssista ei ole paha hinta, vaikka kieltämättä samoilla rahoilla jörjestetään abi-kursseja Suomessakin. Kysymys kuuluukin, että onko tuossa sitten kaikki kulut vai onko abikurssin sänky, aamiainen opettaja ja kurssimateriaalia Pihtiputaalla todella yhtä kalliita kuin Brightonissa? Sinänsä Brightonista saa varmaan samalle rahalle enemmän vastinetta, Pihtiputaalla kun ei tule sitä vapaamuotoista harjoitusta ja opettajanakin on joku täkäläinen kerran itse kieliharjoittelussa käynyt maisteri.

Vierailija
2/3 |
14.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin,mutta muiden pitää maksaa itse opiskelunsa.Jos minä lähden kieliä opiskelemaan tai jotain muuta,kuka sen maksaa.Minä itse.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.07.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta nämä asiat pitäisi jo valinnassa huomioida, mutta työnantaja, eli kansa, ei saa asioista tarpeeksi tietoa. Jokaisen ehdokkaan pitäisi laittaa CV näkyviin. Ministerillä pitäisikin olla jo kunnon kielitaitovaatimukset. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi kuusi