Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mitä synttärilahjaks äidille

Vierailija
04.02.2006 |

Äitini täyttää 56v onko ideoita mitä vois antaa?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Jos on, tässä jotain vinkkejä ns. tarpeettomista jutuista (osa on aika kalliita):



Lahjakortti kauneushoitolaan, kylpylään, hierojalle, teatteriin, oopperaan, konserttiin tai elokuviin ja sen jälkeen kevyt illallinen tai vaikka pizza.



Joku kiva oloasu ja pehmeät sukat.



Hyvä kirja/elokuva dvd:llä tai videolla ja herkkukori josta äitisi voi napostella herkkujaan samalla kun lukee/katsoo elokuvaa. Herkkukoriin suklaata, karkkia, viiniä, juustoja jne.



Jotain hyvää kasvo- ja käsivoidetta.



Tai mitäs jos veisit äitisi syömään hyvän illallisen ja pyytäisit etukäteen tarjoilijoita tulemaan onnittelulasilllisen kanssa laulamaan onnittelulaulun äidillesi. Itse olen tällaisen tilannut sekä äidilleni että miehelleni ja molemmat tykkäsivät kovasti. Jos hyvin käy, muut ravintolan asiakkaat yhtyvät lauluun ja vielä taputtavat (mutta en usko että hiljaisista suomalaisista on tähän).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kuusi