Raskaaksi tulemisen todennäköisyydestä.
Miten yleistä on tulla raskaaksi yhdestä suojattomasta kerrasta? Mä olen melko aktiivinen, mutta eilen (päissään) ei kumpikaan älynnyt kondomin hienoutta ja mies tuli sisälleni. Nyt mua oikeasti pelottaa. Se oli vaan yhden illan juttu. Siitä miehestä ei isäksi olisi, eikä musta vielä oikein äidiksi. Pitääkö mun oikeasti tehdä abortti? Maalailen piruja seinille jo ennen kun on edes aiheellista, mut mua oikeasti pelottaa.
Typerintä tässä on se, että haluaisin äidiksi, mutta en vielä.
Kommentit (9)
Soittelehan omaan terveyskeskukseen ja pyydä jälkiehkäisypillerit, mikäli raskaaksi tulo ei ole toivottavaa..
Mene apteekkiin ja pyydä ne jälkiehkäisypillerit!
Jos mies oli perussuomalainen tupakoiva läski, niin sitten et tullut raskaaksi. Jos tupakoimaton mies, joka on nähnyt kuntosalin sisäpuolelta edes kerran elämässään, niin voi hyvin olla, sillä kertahan siihen vain tarvitaan. Jos menkoista on n. 2 viikkoa, niin asia tulee aina vain todennäköisemmäksi.
Just. Kuule ihan omaa typeryyttäsi tulet tänne parkumaan!!!! :D Elämä ON!
Oot NOLO.
[quote author="Vierailija" time="20.03.2013 klo 15:39"]
Just. Kuule ihan omaa typeryyttäsi tulet tänne parkumaan!!!! :D Elämä ON!
Oot NOLO.
[/quote]
En sen nolompi kuin sinäkään. :)
niinko joku tuol kirjotti jälkiehkäsypilleri apteekista ja heti naamariin ohjeiden mukaan! vielä sen ehtii!
Et ole sitten jälkiehkäisypilleristä kuullut?!
Nyt äkkiä apteekkiin HOPI HOPI
Jälkiehkäisy tulee ottaa 72 tunnin sisällä yhdynnästä. Tajuaisivatpa muutkin tämän.
Riippuu ihan siitä missä vaiheessa kiertoa olet ja kuinka säännöllinen kierto on.
Itse käytin kondomi-/rytmimenetelmäyhdistelmää monen vuoden ajan menestyksellisesti, koska tunsin niin hyvin ovulaation ja oli aika säännöllinen kierto.