Lasten kanssa päiväksi Tukholmaan
Ollaan menossa lasten (6 ja 8v) kanssa päivä Tukholmassa risteilylle. Tarkoitus on viettää rauhallista aikaa, eikä aiota suunnitella tiukkaa ohjelmaa. Kävellään laivalta ainakin Gamla staniin ja katsellaan ympärille. Mieleen tuli, että minkälainen paikka Kuninkaanlinna on. Onko siellä mitään lapsille? Muitakin kävelymatkan päässä olevia paikkoja saa suositella.
Kommentit (6)
on muistaakseni suljettu maanantaisin.
kuinka paljon aikaa siellä käyntiin täytyy varata?
Yritetään tosiaan tehdä reissusta rauhallinen. Tärkeintä ei tällä reissulla ei ole se, että ehditään käymään monessa hauskassa paikassa, vaan oleskella yhdessä perheenä. Laivalla ohjelmaa on tarpeeksi.
Tietääkö kukaan mitään Kuninkaanlinnasta. Tuttava muisteli, että siellä saattais olla lastenkierroskin, mutta en löytänyt nettisivuilta asiaa.
lautalla Slussenilta, kun siis ilmeisesti Viking Linellä matkustatte.
Valitettavasti kuninkaanlinnasta en tiedä mitään.
Sen ihanampaa paikkaa lapsille ei olekaan. Äitikin viihtyy!