G: kumpi pahempi naisella: jykevämpi leuka vai leuattomuus?
Eli sellainen reese Witherspoon/Jennifer Aniston/Prinsessa Viktoria -look vai naispuolinen Hjallis? Oletko itse leuakas/leuaton?
Kommentit (22)
reese Witherspoon/Jennifer Aniston/Prinsessa Viktoria
tulee mieleen sellainen "kuukasvo"
aina, oli sitten miehellä tai naisella. Minulla on aika jykevä leuka ja tykkään siitä.
On tuo pieni tai olematon leuka (Henna Kalinainen).
Myös tämä Sara Chafak olisi klassisen kaunis JOS hänellä olisi vähän jykevämpi leuka.
tulee ihan hevosmainen ulkomuoto.Ehkä itse mielummin olisin leuaton.
en osaa valita...kulmikkaat kasvot isolla leualla on kyllä tosi ruma tyyliin Tori Spelling...eikä se Viktoriankaan leuka kaunis ole.
Jostakin syystä pidän vahvoista (ei liian karikatyyrisistä) leuoista naisilla. Monilla malleilla on kiehtovan näköinen leuka.
http://www.womenlargejaw.com/taxonomy/term/142
siihen ei iso vahva leuka oikein istu. Hevosmainen vaikutelma!
naispuolinen Hjallis? Oletko itse leuakas/leuaton?
Naispuolinen Hjallis *reps* voi naisparkaa!
Eli vastauksena gallupkysymykseen: leuattomuus on pahempi.
Itselläni on leuka. Sopiva.
kenelläkään. Mieluummin rumakin leuka kuin pelkkä sellainen luiska.
t. pienileukainen joka on mielestään juuri ja juuri leuattomuusrajan paremmalla puolella ja ottaisi mielellään lisää leukaa jos sitä annettaisiin.
Tiedän naisen, joka olisi ihan sievä muuten, mutta herranjumala sen leukaa! Se on yhtä jykevä kuin miehisellä miehellä. Niin että se leuattomuus olisi tässä tapauksessa huomattavasti parempi.
Tiedän naisen, joka olisi ihan sievä muuten, mutta herranjumala sen leukaa! Se on yhtä jykevä kuin miehisellä miehellä. Niin että se leuattomuus olisi tässä tapauksessa huomattavasti parempi.
ruma?
http://www.womenlargejaw.com/square-jaw/native-american-face#comments
Olivia Wilden leuka on aivan ihana! <3
No eihän joku Jennifer Anistonin leuka ole isoa nähnytkään. Victorialla ehkä on. Ajattelin lähinnä väkäleuka tyyppisiä viivahuulia. Ne eivät oikein ole nättejä. Kalinainen olisi ok jos ei olisi isontanut huuliaan
Leuattomuus on ehdottomasti pahempi. En ole ikinä nähnyt naista jolla olisi oikeasti liikaa leukaa (vaikka sellaisiakin epäilemättä jostain päin maailmaa löytyy). Suomessa olematon luiskaleuka on huomattavasti yleisempi.
T: mies