Oletko koskaan lukenut teinisi kännykkäviestejä?
Kommentit (6)
Silloin kun se lähettelee niitä mun puhelimesta, saan kyllä lukea omasta puhelimestani kaikki mitä siellä on. Sen omasta puhelimesta en.
Teinillä on suojakoodi, enkä varmaan muutenkaan osaisi käyttää hänen älyhybersupermegapuhelinta.
Meillä on kotona sopimus että kenenkään puhelimelle ei luvatta mennä tai tekemään sillä semmoista mitä ei saa. :)
Oikeus nimittäin yksityisyyteen.
Oli löytänyt uusia kavereita ja tekstaili paljon. Onneksi luin, sillä selvisi, että hän oli aloittanut tupakkakokeilut ja saimme hänet kiinni vähän kieroilemalla (en tietenkään voinut kertoa, että luin viestit). Tupakointi jäi siihen ja kaveritkin vaihtuivat takaisin vanhoihin hyviin tyyppeihin :)
" Kyllä, silloin kun hän oli 14-vuotias (nyt 16)
Oli löytänyt uusia kavereita ja tekstaili paljon. Onneksi luin, sillä selvisi, että hän oli aloittanut tupakkakokeilut ja saimme hänet kiinni vähän kieroilemalla (en tietenkään voinut kertoa, että luin viestit). Tupakointi jäi siihen ja kaveritkin vaihtuivat takaisin vanhoihin hyviin tyyppeihin :) "
Eli en.