Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko tällaisia rattaita olemassakaan?

Vierailija
21.09.2012 |

Taidan etsiä nyt sellaisia rattaita, joita ei ehkä ole olemassakaan. Jos jollakin on tällaiset niin voisi laittaa merkkiä ja tietenkin rattaiden hyvät ja huonot puolet listaan. Etsinnässä on siis matkarattaat, ei yhdistelmävaunut. Nämä tulisi yhdistelmien tilalle ja mahdollisesti myös Gracon matkarattaat menisi myyntiin.



Renkaat saisi olla isot kuten Carenan sprint rattaissa. Näissä rattaissa hyvää on myös nostettava jalkatuki jolloin lapsi voi nukkua vaunuissa paremmin. Säädettävä työntöaisa plussaa. Näissä rattaissa huonoa on se, että renkaita ei saa irti eli ovat aika leveät kasattunakin, toinen huono puoli on se, että etukaarta ei saa ollenkaan irti. Myös kuomu saisi tulla pidemmälle jos vain mahdollista:

http://elvirazanden.blogg.se/images/2008/carena_sprint_1202895691_86548…





Niin ja kokemuksia carenan rattaista kaivataan, rattaille ominaisvika on kuulema renkaiden kitinä jota ei saa rasvaamallakaan pois. Jotkut ovat valitelleet kankaiden kestämättömyyttä. Kokemuksia?



Jos isorenkaisia rattaita löytyisi kapeampana versiona niin JIPPII! Nämä eivät nimittäin ole mistään näppärimmästä päästä kaupassa. Isoja renkaita tarvitaan taas lumi- ja sohjokeleillä.





Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ratasikä on todella lyhyt. Ihan sama, millä lastasi lykkäät sen ajan, kunhan suurin piirtein mahtuu turhan kireisiin kriteereihisi.

Vierailija
2/3 |
21.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai sitten briollakin on joku vastaava malli,en vain sen nimeä muista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

scooterit kyllä näyttää hyviltä. Saakohan niistä renkaat irti? ap Ja tuolle kakkoselle vastaan: käyttäaika on muutaman vuoden eli kyllä haluan että ovat tarkoituksenmukaiset. Ei ole sama lykkiikö lumisella tiellä pienirenkaisia rautalankavaunuja vai jämäköitä isorenkaisia. Meillä rattaita käytetään niin paljon että ominaisuudet ratkaisevat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kuusi