Suosittele kivaa wii peliä 9-12 vuotiaile lapsille
Kommentit (13)
ne ei-Nintendon ns. tarvike-ohjaimet toimii ihan yhtä hyvin ja ovat huomattavasti edullisempia! Katso vaikka huuto.netistä.
ja sen pelin voi ostaa käytettynä. Saat yhteensä samaan hintaan kuin uuden pelin.
vapaakauppa.netistä uusi ohjain (n 10€), meillä on sieltä ostettu 2 ja molemmat olleet käytössä jo 1v.
Peliksi wii party, on kokoperheen peli, tosi kivoja pelejä ja paljon. Sipulin pilkkomista, ratkomista, estehyppyä, muistamista sun muuta..ihan huippu.
koska on k-18 peli ja erittäin väkivaltainen.
Aina sama onko pleikkari vai wii.
Meillä siis on molemmat.
Super Mario
Voivat vuorotella kivasti
PC herra kansa pelaa vain parasta.
Meidän lapset tykkää eniten super mario bros-pelistä, varmaan se eka julkaistu, punaisessa kotelossa. Voi sitä toki yksinkin pelata, tai vuorotellen.
Super Mario Galaxy 1 tai 2 tai Super Mario Karting.
Ostakaa PS3 ja tuo peli. Pleikkari paljon parempi kuin Wii.
multa sais Cocoto Suprise-pelin + siihen kuuluvan ongen! Ostin tän sen enempää peliin perehtymättä ja vaikka olenkin lapsenmielinen, ei täysi-ikäinen tällä pelillä kertaa enempää tule pelanneeksi, nuoremmille varmasti menis!
ja juuri sen takia, että niitä voi pelata yhdessä. Myös tytöt ja pojat yhdessä. Ja tietenkin kaikille oma ohjain eli 2-4kpl pelistä riippuen. Osa on lähinnä yksinpelejä kuten SuperMario galaxyt, osa kaksin- tai moninpelejä kuten MarioKart tai SuperMarioBros. Lego-peleistä tykkäävät myös, mutta ehkä enemmän pojat kuin tytöt.
meillä on vaan yksi. Ja pleikka 3 on turha haaveillakkaan. ap