Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

LA 1.9, raskausviikkoja en nyt muista. Supisteluja ollut nyt illan. OV

Vierailija
01.08.2012 |

Sitte alku illasta kun kävin kaupassa oli tosi epämukava olo. alamaha oli oudon kipeä. Nytollut supisteluja, pari kipeääkin. Mietin et jos nää pahenee menenkö normaalisti synnärille vaikäännyttääkö pois jalaittaalähimpään keksussairaalaan, missä lastenlääkäri päivystys. pääki vähän sekasi. oudosti. ja en ole ensisynnyttäjä. :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja supistelut loppuu.

Vierailija
2/4 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos tuntuu siltä niin mene synnärille tarkistuttamaan mikä on tilanne.



Mulla oli pari päivää sitten todella kipeitä supistuksia niin että itku tuli. Suoli tyhjeni ja ihan kuin olisi synnytys lähtenyt käyntiin. Muutaman tunnin kärvistelin ja makasin sängyssä niin helpotti. Aamulla soitin neuvolaan istten asiasta. Muistuttivat mua että sairaalaan saa todellakin lähteä jos siltä tuntuu.

Lepoa määrättiin. La mulla vasta marraskuussa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

liittyykö siihen pään sekavuuteen vai etkö muuten vaan seuraa viikkoja niin tarkasti? outoa..

Vierailija
4/4 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pääasia et tunnen vauvan liikkeet, muistan neuvola käynnit ja muistin jäädä äippälomalle. :) Pitää kohta mennä nukkumaan jospa huomenna olis kaikki ok.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi viisi