mielenterveysongelmaiset ne vasta kalliiksi tulevat kun eläköityvät niin
nuorina,läskit käy sentään töissä ja tienaa omat veromarkkansa tuleviin polvileikkauksiin!!
Kommentit (4)
Usein samassa sopassa vai pitäisikö sanoa herkkukiisselissä strösseleillä on hermojen menetys (kiukuttelu) ja sen jälkeinen itsetyydytys herkuilla tai alkoholilla.
Lihavuus ja narkomania on hyvin lähellä toisiaan.
Käyttäytyminen on myös hyvin lapsenomaista toimintaa.
Voidaan spekuloida että käytös juontuu liihan vähäisestä huomiosta lapsuudessa. Eli rintaa (huomiota) ei ole saatu tarpeeksi.
Herkuttelu kiihoittaa samoja seutuja aivoissa, kuin äidiltä tai vanhemmilta saatu huomio (rinta).
Jokainen joka on maistanut rintamaitoa tietää miten makeaa se on. mmm mmm makeaa kuin suloinen marabuuw.
Kenties hän jatkaa mättöään luettuaan saamansa palautteen, joka ei ollut järin lohduttavaa luettavaa.
Muistutetaan myös että lenkkeilystä saatava lohtu korvaa herkuttelun ja rinnat hyvin. Suosittelen vaihtamaan lohtua terveellisempään lohtuun.
että lihavat kuolevat yleensä nuorina, joten ei hätää!
Minä näkisin sen pahana ongelmana ettei kykene hillitsemään itseään ja syö itsensä hengiltä. Sehän on itsetuhoista käytöstä.