Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nenämahaletkun laittaminen, ei onnistunut, kauhee kokemus!

Vierailija
01.05.2012 |

Miten on, onko ihmisiä joille sitä ei saa laitettua niin kuin hoitaja lopulta sitten minulle sanoi. Olisi jotenkin niin jyrkkä kulma ennen nielua? Vai oliko kyse hoitajan ammattitaidon puutteesta? Olin siis ensiavussa vuorokauden ja yhdessä vaiheessa lääkäri käski laittaa tuon letkun. Mulla oli oikea asento, en panikoinut mitenkään, join vettä oikeaan aikaan jne. Mutta voi luoja että se sattui!!!!!!! Tuntui siltä kuin aivoihin olisi työnnetty jotain. Aina se tökkäsi johonkin arkaan kohtaan syvemmällä nenässä. Sama juttu kummallakin puolela. Verta kyllä sitten tuli toimenpiteen jälkeen ja särky oli aika ikävä muutaman päivän ajan. Kokemuksia, tietoa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta miten niin ET panikoinut nenä-mahaletkun laittoa? sehän on ihan hirveetä.

Vierailija
2/4 |
01.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin en panikoinut sitä koska olin siinä vaiheessa jo niin loppu, kokenut "kovia" ja kärsnyt aivan kamalista kivuista. Ei enää yksi letkun laittaminen tuntunut miltään ajatuksena vaikka se sitten olikin ihan hirveetä kun sattui niin pirusti!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän hoitaja parhaansa yrittänyt?

Vierailija
4/4 |
01.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

saatu laitettua ikinä. Aina kokeiltiin ja voi sitä huutoa, letku joutui olemaan sitten ihan koko ajan siinä toisessa sieraimessa ja se venyi ikävän näköisesti.