Kannattaisiko suomalaisten alkaa vetämään yhtä köyttä?
Politiikot ja media vaan repii ja raiskaa kansaa. Päättäjien silmitön itsekkyys ja koko eliitin täydellinen sokeus ja törkeä omaneduntavoittelu on kuin syöpä. Tästäkin ammuskelusta selviätte taas niin, että aseet poistetaan muilta kun rikollisilta (mikä on ihan ok), mutta ongelmiin ei kukaan puutu. Pelkästään suomalaisen median asenne suomalaisuutta ja Suomea kohtaa on jo niin järkyttävää luettavaa, että se syö jo herkimpien ihmisten itsetunnon nolliin ja siihen koulukiusaamista ja muuta psyykkistä rääkkäämistä niin hyvä tulee. Sama koulukiusaaminen jatkuu työelämässä ja media harrastaa omaa kiusaamistaan joka ikinen päivä vai voiko joku sanoa, että esim teidän eduskuntavaalit olivat ns "kiusaamis"vapaat ja rehelliset vaalit? Näin ulkoa seuranneena media kohteli esim persuja ja kristillisiä juuri niin kuin kunnon koulukiusaaja kohtelee urhiaan ja tällä palstalla meno oli hävytöntä. Pakkoverolla pyörivän Ylen suosituin ohjelma on vuosikausia ollut Uutisvuoto, joka idea on vittuilla ja kiusata muita, pilkata esim turkulaisia ja kiusata jo lyödä vielä vähän jo maassa makaavaa. Suomessa on sairas media ja henkinen ilmapiiri on mennyt 50 vuotta taaksepäin, itsekkäitä mulkkuja suurin osa.
Kommentit (3)
Täällä vihreät on niin yksinkertaisia, että niille on turha koittaa kirjoittaa mitään järkevää. Pysy vaan navan alapuolisissa jutuissa ja lestoissa niin saat lukijoita.
Poliitikkojenkin mielestä rikkominen on paljon kehittävämpää, samoin median.
Suomessahan on Suomen lipustakin tehty jo paha asia, siinä missä kaikissa muissa maissa omaa lippua näytetään ylväästi joka paikassa (esim Englannissa, USA:ssa, Ruotsissa jne jne) niin Suomessa leijonasta ja lipustaon tehty sylkykuppeja. Poliittinen eliitti on täysin ns koulutusputkesta tulleita eli suoraan koulusta politiikkaan, suurin osa on köynyt jo ns leireillä ja sieltä siirrytään politiikkaan ensin kunnallisasolle ja sitten siitä ylöspäin. Stubb on hyvä esimerkki päättäjästä, entinen koulukiusaaja on kyllä muistanut kiusata myös eduskunnassa ja mediassa.