Aaaaagghhhh,anoppi elää meidän elämää...
tai siis yrittää..nyt jo alkanu vouhotus juhannuksesta kuinka me niiiiin vietämme juhannuksen heidän kanssaan eikä mun suvun,jouluks on syntymässä toinen lapsi meille ja he ovat jo päättäneen että vietämme joulun heidän kanssaan....mun suvusta viis!!!!remonttimateriaaleihin puuttuu,mun menemisiin,tekemisiin....tähän asti olen vaan nyökytellyt kun itse tiedän mitä teemme mutta kohta avaudun ja kunnolla jos ei tää lopu!!!!
Kommentit (3)
meekkä sen höpötyksiin..ottaa vaan todella aivoon tää jokavuotinen kitinä isän ja äitienpäivät ottaen huomioon.Me tehdään niinkuin tehdään mutta ottaa aivoon toi liiallinen puuttuminen asioihin!!!!Anteeksi jos sinua häiritsi avautumiseni -ap-
loukkaantuu verisesti. Teet remontin niin kuin haluat ja sanot sitten anopille, että katsoitte tämän vaihtoehdon paremmaksi. Voittehan te ola joskus jussin heidän kanssaa, mutta silloin kun teille sopii. Anoppisi on varmaan vaan niin innoissaan.
ja sitten kertoa, että mitä teette juhannuksena ja jouluna. Ei siitä tarvi mitään sotaa tehdä.
Sinulla on ajattelematon anoppi, mutta ei sinun tarvi hänen hössötyksiin ja höpötyksiin mennä mukaan. ihan voit ystävällisesti ilmoittaa, että menette juhannuksena sinun vanhemmille ja jouluna pysytte kotona, ettekä huoli vieraita. Tai mitä nyt aiottekin tehdä. Mutta ei siitä tarvi mitään meteliä nostaa.