Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Lainojen yhdistäminen.
07.03.2012 |
Meille on kertynyt lainaa sinne ja tänne eli toisinsanoen olemme hoitaneet raha-asiamme todella huonosti. Luottotiedot on kuitenkin kunnossa ja kaikki maksut hoidettu aina ajallaan. Rahaa jää kuussa ihan liian vähän ja joudumme kiituuttamaan näiden typerien lainojen takia.
Haluaisimme yhdistää lainat yhdeksi ja aloittaa puhtaalta pöydältä raha-asioiden hoitamisen. Ongelmana on se, että meillä ei ole vakuutta eikä takaajia. Voiko mistään saada lainaa 15 000 ilman vakuutta?=(
Kommentit (3)
kyllä ihan Nordeasta saa kulutusluottoa ton verran.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tuollainen summa on helppoa kilpailuttaa esimerkiksi https://www.vertaapankkeja.fi/ palvelun avullakin...
Alue: Aihe vapaa
uusi laina jolla maksatte vanhat pois. Ilman takaajia tai vakuuksia ei kuitenkaan tipu mitään. Olisko mitään kiinteistöjä, mitä voisi laittaa vakuudeksi? Mieheni laittoi perheensä kesämökin.