Jos sinä karistaisit 35 kiloa, niin paljon painaisit?
Kommentit (54)
aika vähän kuitenkin vaikkei pituttakaan ole kovin paljoa.
En ole ennen huomannut. Mutta eikö siis edes nimettömänä uskalleta laittaa kuin jotain ihan sikapieniä numeroita? Heti kun joku, josta osataan laskea että painaa yli 80 kiloa niin aletaan haukkumaan. Säälittävää meininkiä.
painaisin 80 kiloa! Repikää siitä :)
Painaisin 20 kiloa,165 senttisenä. En tosiaankaan toivo tätä.
Ja se olisi aivan liian vähän.
Ihannepainoni olisi 62-65kg.
Olen 162cm pitkä ja ruumiinrakenteeltani sellainen.
Nyt painan 90kg ja kun eräässä testissä aivan tuntemattomat ihmiset arvioivat painoani, veikkaukset olivat 76-80kg välillä, KAIKKI 20kpl. Mulla on mm. isot rinnat ja paino tasaisesti jakautunut
Ja se olisi aivan liian vähän.
Ihannepainoni olisi 62-65kg.
Olen 162cm pitkä ja ruumiinrakenteeltani sellainen.
Nyt painan 90kg ja kun eräässä testissä aivan tuntemattomat ihmiset arvioivat painoani, veikkaukset olivat 76-80kg välillä, KAIKKI 20kpl. Mulla on mm. isot rinnat ja paino tasaisesti jakautunut
väliä sillä on mitä tuntemattomat ihmiset sun painosta sanoo?
45, aivan liian vähän pituuteen verrattuna. 20 kiloa jos lähtis, niin se vielä menis just ja just.
painaisin... :)
oma tavoitteeni on laihtua ja painaa 50kg, aika vähän mulle, mutta mielummin olen liian laiha kuin pyylevä. :)
45kg.. Pituutta 176cm..
t: vajaa 3 viikkoa sitten synnyttänyt ja raskauskiloja jäljellä se 5kg ainakin.. :)
Painaisin 32 kiloa, joka kaiketi tuon yhden vastaajan mielestä olisi sopivampi paino minulle kuin nykyinen 67kg. Olenhan vain 165cm. Enpä koe itseäni lihavaksi vaikka kuinka väittäisitte :).
Mulla täsmälleen samat speksit, ja koen itseni kyllä ihan rehellisesti sanottuna lihavaksi. Olen syönyt viime aikoina kovasti makeaa masennukseeni, kun pitää saada korkeatasoista ajattelua edellyttävää työtä tehtyä. Ajatukset eivät yleensä lähde käyntiin ellen samalla mussuta jotain.
Te lihavien haukkujat, antakaapa tulla vinkkejä! Ei liikuntaan liittyviä, sillä sitä harrastan jo niin paljon kuin ehdin, ja liikunnan määrällä on lopulta aika vähän tekemistä painon kanssa. Paljon enemmän merkitsee (ainakin naisilla) se, minkä verran ja mitä syö.
Ihan pikkasen liian vähän tähän 171cm varteen jossa on muutenkin liian vähän tota massaa :)
Mulle jäis 16 kg, eli olisin kuollut jo monta kiloa sitten...160cm pituutta. Nyt olen aikalailla sopivanpainoinen, 51 kg, massan sijoittelua voisin vähän muuttaa, eli raskausmasua kiinteyttää ja lisää vatsalihaksia, selkälihaksia ja vähän muitakin! On vaan niin laiska, kotijumppa ei innosta!
Olisin. =)
olisin 55kg ja pituutta on 172cm xD
(ihannepainoa tavoitellessa joka on 65kg)
aika vähän kuitenkin vaikkei pituttakaan ole kovin paljoa.