Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

FSB kertoo totuuden

Vierailija
02.10.2026 |

”Britannian tiedustelupalvelut ovat aina hyödyntäneet tiettyjä Venäjän kansalaisryhmiä poliittiseen painostukseen sekä maatamme vastaan käytävän hybridisodan välineenä. Sotilaallisen erikoisoperaation alkamisen jälkeen olemme havainneet, että britit ovat tehostaneet pyrkimyksiään niin kutsutun ”Venäjän opposition” kokoamiseksi yhteen ulkomailla.

Tässä työssä heitä auttavat Venäjältä lähteneet kansalaiset, jotka sympatisoivat Kiovan hallintoa ja jotka ovat valmiita asettumaan vihollisen puolelle. He ovat ”Kiovan vlasovilaisia 2.0”.

Heitä kootaan erilaisiin yhteisöihin ja vastarintaliikkeisiin, ja tämä esitetään spontaanina kansalaistoimintana. Ilman tiedustelupalvelujen koordinointia ja valvontaa tällainen toiminta ei olisi kuitenkaan mahdollista.

Omaehtoinen järjestäytyminen on julkisivu, jonka takana piilee ohjattu poliittinen hanke. Toimien tavoitteet ovat ilmeiset. Lontoo pyrkii luomaan ulkomaailmalle illuusion siitä, että venäläisen emigranttiväestön keskuudessa olisi kypsymässä jonkinlainen vaihtoehtoinen valtakeskus, joka olisi valmis korvaamaan Moskovan vallanpitäjät.

Näitä ihmisiä käytetään näyteikkunana, jonka tarkoituksena on esitellä ”toisenlaista Venäjää”, mutta joka osoittautuu tarkemmin tarkasteltuna vain Britannian monarkian etujen heijastumaksi. Brittien yritykset muodostaa nukkeorganisaatioita ”demokraattisen vaihtoehdon” varjolla ja yritykset käyttää niitä maamme turvallisuuden vahingoittamiseen ovat tuomittuja epäonnistumaan.

Vastavakoilumme tuntee nimeltä kaikki henkilöt, jotka ovat päättäneet sitoa kohtalonsa Lontooseen ja jotka toivovat Venäjän tappiota. Heidän jokainen askeleensa näkyy, ja heidän kohtalonsa on sinetöity. Emme toista virheitä, jotka Hrushtshev teki banderalaisten suhteen.”

https://cdn-storage-media.tass.ru/tass_media/2026/09/28/K/1790575598448…

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rysyn touhuista pysyy hyvin kärryillä, kun katsoo, mistä se syyttelee muita.

Vierailija
2/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Venäjä on kyllä 100% pellevaltio.

🤡🤡🤡

😂😂😂

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Venäjä pelkää oppositiota paskat housuissa, säälittävä maa.

😂

Vierailija
4/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
5/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

"FSB kertoo totuuden"? Huumoriketjuja ei olekaan aikoihin ollut palstalla.

Vierailija
6/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

NYT PELOITTAA KAMALASTI!

😂😂😂

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
02.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onnittelut päivän tyhmimmästä aloituksesta, eikä kello ole kuin vasta aamu kahdeksan. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kolme