Eikö teitä taudit huoleta?
Näissä kaikenlaisissa ryhmäjutuissa siis. Käytättekö suojia myös suuseksissä (suuseksisuojaa ja kortsua).
Kommentit (4)
Ei kukaan käytä kumia edes yhdenillan panoissa.
Tietysti täällä ollaan niin vastuullisia mutta arvaappa miten käy kun humalassa lähtee jonkun mukaan.
Niin no.
Hivin riski tosi matala kant.suomalaisessa väestössä, mulla kyllä vaikuttaa partnerinvalintaan jos rehellisiä ollaan, jossain maissahan on ihan tosi korkea kantajuusprosentti.
Klamydia, kuppa ja tippuri mahdollisia, mutta käydään säännöllisesti testeissä, ja antibiooteillahan nuo toistaiseksi hoituu (ei oo vielä saatu, kun yhdynnässä käytetään kondomia, suuseksissä ei mutta ilm tarttuu huonommin).
Huuliherpes ollut lapsuudesta asti, genitaaliherpestä ei toistaiseksi, mutta siihenkin on reseptivapaat lääkkeet jos sattuisi kohdalle, monellahan sekin on oireeton.
HPV näistä eniten huolestuttaa, mutta käyn toki papassa säännöllisesti.
Olen aika yllättynyt näistä vastauksista.
Aika hurjalta meno kuulostaa edellisten vastaajien perusteella.
Ap
Ei mitään .
Tässä kuussa kymmenen eri naista kenen sisään lauennut