Kyllä vaimo/ nainen tietää etukäteen, että mies/ puoliso on psykoottinen
ei nää jatkuvasti- lähes kuukausittain- hyvinvointi- Suomessamme tapahtuvat perhesurmatyöt ole vahinkoja- ne olisi ennaltaehkäistävissä
- paetkaa vaimot mielenterveyusomgelmaisia miehiänne lapset kainalossa- turha idealismi pois, kun on ihmishengistä kyse
t. vaimo
Kommentit (21)
jos äiti ottaa lapset mukaan turvakotiin ja eroaa miehestä ja etsii lasten kanssa asunnon, vaikka toiselta paikkakunnalta
- hakunilan äiti oli läheisriippuvainen ja valitsi lasten sijaanväkivaltaisen miehen ja siksi menetti lapset huostaanoton kautta
jos hakunilan äiti olisi eronnut miehestään ja muuttanut meiehestään erilleen lasten kanssa, hän EI olisi mdenttänyt lapsia huostaan
ps sossut tarkkailee onko lapsella suotuisa vai ei suotuisa kasvuympäristö
Jos sulla on mt-diagnoosi, niin se väkivaltainen ja sadistinen isä voi saada huoltajuuden. Vaikka se hakkais ihan todistetustikin, kunhan ei ole koskenut lapsiin. Se on vaan parempi kuin mt-ongelmainen äiti.
Psykopaatin kyllä tunnistaa etukäteen, mutta psykoosi voi laueta aika yllättäenkin.
Toinen juttu on sitten, kuinka tehokkaasti psykopaatti saa aivopestyä sen vaimon jäämään.
Jos isä on hullu, niin katkuun vaan oli liituraitaa tai ei...
t. ap
että lapset tappaa useimmiten mielenterveysongelmainen ÄITI.
Sekä poliisi että sosiaaliviranomaiset kiistävät jyrkästi et mies olisi ollut väkivaltainen.
Syksyinen turvakotiin meno ei liittynyt viranomaisten mukaan millään tavalla väkivaltaan.Perheväkivaltaa ei kuulemma ollut kumminkaan puolin.
t. ap
ps hakunilan äiti tiesi kyllä miehensä tasapainottomuuden- miksi jäädä tuleen makaamaan, jos mies sekoaa???
Menehtynyt äiti oli älyllisesti kehitysvammainen ja koko perhe on ollut vuosien ajan lastensuojelun asiakkaita,ei perheväkivallan vuoksi vaan ihan siitä syystä ettei kumpikaan vanhemmista osannut olla turvallinen vanhempi.
on siihen syy- henkinen väkivalta
Että äiti voi aina pelastaa lapsensa kun lähtee. Näin se vain ei ole. Ja tapaamisia ei voi estää, ennen kuin mies on todistetusti sossujen mielestä tehnyt lapsille jotain.
t. exää pelkäävä, sillä taas näyttää pyörä heittävän
Hakunilan tapauksessa kummankaan vanhemman tai lapsen taustoista ei löytynyt minkäänlaista väkivaltaa.
Sekä poliisi että sosiaaliviranomaiset kiistävät jyrkästi et mies olisi ollut väkivaltainen. Syksyinen turvakotiin meno ei liittynyt viranomaisten mukaan millään tavalla väkivaltaan.Perheväkivaltaa ei kuulemma ollut kumminkaan puolin.
eikä tuota viimesintä tapausta erityisesti.
on siihen syy- henkinen väkivalta
ap on niin.. Että täytyy olla provo. Ensi- ja turvakodit ovat muuten usein varmaan samassa paikassa. Eli siellä esim. tutkitaan, onko mt-ongelmainen, teini, tai varmasti myös vammainen vanhempi tarpeeksi kyvykäs.
ei ne ollut pahoja ihmisiä kumpikaan vaan lapsenomaisia jotka eli omissa maailmoissaan.Äiti olisi menettänyt lapsensa ilman sitä miestäkin,eihän se osaanut edes pukea niitä,opastaa hampaiden harjauksessa,ei koulutöissä aina äiti ei edes herättänyt lapsia aamuisin.
Ne oli kehitysvammaisia joiden ei olisi pitänyt saada lapsia ollenkaan.
tiedän näitä isiä, joista sanotaan "ettei olisi ikinä arvannut"- kyllä vaimo tietää, että omalla miehellä pyörä heittää
tai vaimolla on vakava mielenterveysaongelma- esim. harhaisuutta
-
pikku masennus on eri asia kuin psykoottisuus
t. ap
ja silti tappoivat lapsensa t. ap
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Ewm2Z3UXumsJ:http:…
sen mukaan väkivalta ei ole este huoltajuudelle, ja puolessa niistä tapauksissa joissa isä HALUAA huoltajuuden, se heille määrätään.
Vaimo tosin menettää lapset sille diagnosoimattomalle hullulle ja väkivaltaiselle miehelle.
Että mitäs siinä sitten pitäis tehdä..