Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuka enää haluaa mennä myymälään töihin, kun sinne voi tulla tuo pölvästi tubettaja kameran kanssa? Lehtijuttu...

Vierailija
29.06.2026 |

Kotkamies julkaisee pilavideoita asiakaspalvelijoista

Asiakaspalvelualojen työntekijät laitetaan vaikeaan paikkaan, kun naaman eteen ilmestyvä kamera ei ole pätevä syy poistua epämukavasta tilanteesta.

https://www.karjalainen.fi/paikalliset/9574881

 

En minä ainakaan halua enää edes hakea myymälöihin töihin.

Kommentit (366)

Vierailija
361/366 |
30.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Miksei tee sitten tuota nuorisolle joka lähinnä nauraa räkättäisi onnesta kun joutunut uunotetuksi ja pääseekö kuviin.

 

 

Nimenomaan tekee tuota nuorisolle. Nuorisosta on hauskinta ikinä katsoa, kun tosikkomammaa vedätetään. Ei siinä olisi mitään hauskaa, jos tosikkomamma tilalla olisi joku oman ikäinen, joka on hommassa mukana tietoisesti. 

Entä tosikkomamman oikeus olla osallistumatta?

Vierailija
362/366 |
30.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ainoa laillinen tapa taistella tällaisen sisällön kohteeksi joutumista on kaivaa välittömästi puhelin taskusta ja alkaa soittamaan mitä tahansa musiikkikappaletta suurimmalla mahdollisella äänenvoimakkuudella samalla kun pyrkii poistumaan tilanteesta. Jos tyyppi käyttää tekijänoikeudella suojattua kappaletta videossaan hän menettää videon monetisoinnin tai saattaa saada jopa kanavarikkeen, näin ollen on epätodennäköistä että hän lähtee seuraamaan sinua, koska puhelimestasi soiva kappale tekee videomateriaalista hänelle käyttökelvotonta.

Disney'n lastenelokuvista tutut laulut englanniksi niin varmaan ei pysy internetissä nanosekuntia kauempaa. Myös Nintendon Mario pelien musiikki toimii tähän hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
363/366 |
03.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

https://www.dailymail.com/news/article-15947305/

 

Tässä toinen samanmoinen, ei kylläkään vielä aikuinen mies.

Vierailija
364/366 |
30.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tällasia sankareita aina joskus tulee vastaan. Kohtelen niitä kuin ilmaa niin eivät saa materiaalia mitä julkaista. Kerran sankari kuvaajansa kanssa seurasi parkkipaikalle asti niin nappasin puhelimen heiltä ja vein mukanani, heitin jokeen. 

Vierailija
365/366 |
31.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten me ollaan 20 vuodessa tuotettu yhteiskunta, missä kuvataan "noloja" tunteita? Vielä tämän jantterin syntymää ennen oli normaalia saada suuttua, jos sinua kadulla loukattiin yms. jokin epäreilu tilanne kaupassa. En ole alun alkaenkaan ymmärtänyt tätä suht uutta "meni tunteisiin" -ilmausta. Ihan kuin tunteita ei saisi olla tai ne pitäisi tukahduttaa (tai siitä tehdään pilaa). Tällä itsellähän ei tunteita ole,että onko se sitten hyvä malli?

 

(Ja samaan aikaan kaikesta muuten suututaan todella helpolla ja soitetaan lehtiin jos on suututtu ladulla tai missä vain...)

Vierailija
366/366 |
31.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en ainakaan oman kaupunkini keskustassa uskaltaisi härnätä ihmisiä. Muutenkin saa varoa ettei joku huumeiden käyttäjä provosoidu. Onnea tälle, kauankohan säilyy ehjnä..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi viisi