Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä kaikesta olet tänään pahoittanut mielesi tai loukkaantunut?

Vierailija
23.06.2026 |

Mulla: Hallituksen alko-päätös ja miehen pyyntö päästä kavereidensa kanssa mökkeilemään ilman mua.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
23.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Serkun some-postaukset.

Vierailija
2/6 |
23.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään? En äkkiseltään muista milloin olisin viimeksi loukkaantunut mistään.

2-3 viikkoa sitten minuä ärsytti, kun joku tuntematon mies tuli kovaan ääneen kärttämään huomiotani. Luuli minua toiseksi ihmiseksi. Ei siinä mitään, mutta minua ärsyttäisi tuollainen kärttäminen, vaikkei se perustuisi mihinkään väärinymmärrykseenkään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
23.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten nuo vaikuttaa sinun elämääsi? Siis tuo hallitukeissi ja mökkeily. Toki ihmiset on erilaisia, mutta minulle ihan sama jos alkoholia saa kotiovelle ja voisin jopa maksaa jos kumppani joskus lähtis johonkin ilman minua.

Vierailija
4/6 |
23.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin kaupassa nigggerin ja vaalean naisen kävelevän yhdessä. Hyi miten sairasta..

Vierailija
5/6 |
23.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vasempaan sukkaan tuli reikä. Vesi on märkää ja siinä on kalan pissaa. Itkupotku raivari. 😭🤬😠😭

Vierailija
6/6 |
23.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osa-aikainen työ muuttui kokoaikaiseksi, kaikki tuet loppui ja ulosotto nosti päätään. Ok, mutta nyt palkanlaskenta on laskenut palkan lisäksi etuutta 380, jota en ole enää tässä kuussa saanut, ja joka nosti palkkaa/ulosottoa sen verran, että en saa edes suojaosuutta. Vuokran jälkeen jää n 150 euroa, josta laskut ja ruoka. Harmittaa, vaikka haluankin maksaa nuoruuden tyhmäilyt tietenkin ja omaa syytähän tämä on. 

Soitan kyllä huomenna omalle uo-käsittelijälle, josko saataisiin jotain selkeyttä tähän ja ainakin poistettua tuo etuushomma niin uo menisi palkasta normaalisti. Olen kyllä jo viime viikolla laittanut viestiä ulosotolle tilanteen muuttumisesta, mutta tässä on ollut juhannus ja viikonloppu, joten arvelinkin, että viesti on kiireetön lähestymistapa. Mikä vaikutti viime viikolla ok idealta, mutta tänään palkkakuitin saatuani soitin heti yleiseen asiakaspalveluun. Toivottavasti saan nukuttua, olen tehnyt tänään jo sen minkä voin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kahdeksan