Mitä kaunista sanoit miehellesi viimeksi?
Toisesta aloituksesta sain idean tähän. Miestä ei voi koskaan kehua liikaa, sanotaan. Olen sitä mieltä, että positiiviset sanat ja teot kasvattavat positiivisuutta ja onnea missä tahansa ihmissuhteessa, mutta eritoten avioliitossa.
Eli minun viimeisimmät sanani: Aja turvallisesti koska olet minulle tärkeä. Aamulla, kun lähti autolla työmatkalle ja tiet olivat aivan jäässä.
Kommentit (5)
kaivauduin miehen kainaloon ja sanoin hänellä olevan suurin sydän koko maailmassa.
aamulla sanoin, kun mieheni tuli huikkaamaan moin, töihin lähtiessään. Olin just suihkussa, kun mies avasi kylppärin oven, ja pyysi mua ovelle, jotta voi antaa pusun.
Liki 20 v yhdessä, liuta lapsia, mutta rakkaus kukoistaa =)
Eilen kerroin taas kuinka ihanaa elämä kun hän on olemassa ja tarkoitan sitä joka kerta.
aamulla sanoin, kun mieheni tuli huikkaamaan moin, töihin lähtiessään. Olin just suihkussa, kun mies avasi kylppärin oven, ja pyysi mua ovelle, jotta voi antaa pusun. Liki 20 v yhdessä, liuta lapsia, mutta rakkaus kukoistaa =)
Mieheni on kuollut, enkä pysty ajattelemaankaan että joskus löytäisin toisen. Nämä viestit ovat niin liikuttavia!
Hyvää työpäivää!