Haluaisin asua Israelissa!
koska suomalaiset ovat homoja ja ateistiraukkoja ja propalestiinalaisia
Kommentit (14)
Saathan sinne muuttaa. Itselle riittäsi vain turistina käynti, joskus lapsena kävin mutten muista mitään ja tässä ajassa on varmasti paikat muuttuneetkin. Siellä on vaan aika paljon venäläisiä nykyään.
No, muuta sinne, älåkä täällä valita. v#tun pöljä.
Vierailija kirjoitti:
No, muuta sinne, älåkä täällä valita. v#tun pöljä.
Ja ota se homokaverisi mukaam.
Kieltäytyykö Minja Koskela uskomasta ICC: n päätöstä, että Israel EI suorita ". kansanmurhaa" gazassa. Minkälainen ihminen ei usko kansainvälistä oikeutta. 😂😂😂😂
"Haluaisin"
Jos haluaisin niin muuttaisin. Olen muuttanut neljästi sinne minne olen halunnut enkä jaaritellut. Kerran jopa vuokra-asuntoon.
Liian kuumaa ja kuivaa vakituiseen asumiseen minusta, mutta Eilatissa voisin silti joskus käväistäkin. Hyvät sukellusvedet kuulemma 🥰
Jos eivät venäläiset häiritse, muuta toki. Putinin mukaan Israel on venäläinen.
Israel kun perustettiin vuonna 1948, alueella ei asunut juurikaan juutalaisia vain palestiinalaisia. Euroopan eloonjääneet juutalaiset alkoivat muuttaa Isrealiin, eniten venäläisiä, ukrainalaisia, puolalaisia jne.
Nytkin jokainen venäläinen, jonka suvusta löytyy juutalainen, saa muuttoluvan.
Vierailija kirjoitti:
Jos eivät venäläiset häiritse, muuta toki. Putinin mukaan Israel on venäläinen.
Kunpa ihmisiä ei arvotettaisi sen mukaan missä syntyy. Joku syntyy Gazassa ja aivopestään vihaamaan juutalaisia, minkä teet? Minä rakastan Jeesusta, juutalainen ei, silti haluan rakastaa kaikkia ja rukoilla kaikkien puolesta. Iranissa ihmiset kääntykääntyy kristityiksi, se voi tapahtua missä vaan. Suomi voi pian olla islamilainen kansa. Mutta Jumala kutsuu jokaista henkilökohtaisesti.
Tunnetko sinä Jeesuksen? Kenen sinä sanot hänen olevan?
Joutuisit armeijaan. Se onki vieras paikka sinulle lusmu.