Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten naisten massatyöttömyys tulee vaikuttamaan Suomeen?

Vierailija
24.04.2026 |

Hallitus aikaa karsia rankalla kädellä suojatyöpaikkoja ja se tulee osumaan voimakkaasti naisiin, koska julkisella puolella sukupuolten tasa-arvosta ei ole tietoakaan. Naisilla laajalti 60-80% osuus työvoimasta alasta riippuen. Joissakin yksiköissä jopa lähellä 90% osuus. Alan ymmärtämään, miksi naiset suosivat SDP:tä ja Keskustaa kun näille puolueille veronmaksajien rahoilla touhuaminen on hyvin tyypillistä. Viime hallitus jätti 40 miljardin euron lisälaskun kansalle.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet erehtynyt, ne on ne miehet, jotka jää työttömiksi.

Naiset opiskelevat ja vaihtavat alaa, koska he pystyvät.

Miehet eivät ole pärjänneet opinnoissa eivätkä työelämässä enää pitkiin aikoihin. Korkeintaan johonkin kananmunien pakkauslinjastolle voi mennä kolmeen vuoroon.

Vierailija
2/3 |
24.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Neuvostoliitossa pystytettiin kahvila keskelle ei mitään, jossa nainen piti kyseistä kahvilaa pystyssä ja ainoana asiakkaana vuoden aikana oli itse työnantaja pari kertaa vuodessa.

Se on loppu nyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Naisten työllisyys on edelleen matalampi kuin miehillä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme viisi