Uudenvuodenaattoon on kahdeksan päivää joten eiköhän aloiteta ulina ilotulituksesta!
Kommentit (10)
Sadart mummot ovat kirjoittavat paraikaa kirjeitä lehtien yleisönosastoihin aiheesta. lehdet todella innokkaasti niitä aina julkaisevat.
Joulun jälkeen ostamaan PIKKUKIINALAISIA 😆🍚🥢
Aasiassa lapset paljain käsin valmistavat tähtisadetikkuja!
Onneksi on keksitty kuulokkeet ja voi kuunnella musiikkia, eikä tiedä tuosta paukkeesta mitään. On kuin koko uudenvuoden räiskintää ei olisi ollutkaan, kun ottaa aamuyöllä kuulokkeet korviltaan.
Joen rannalle on jo ilotulitetykistö koottuna, jotta voi jo ylihuomenna paukuttaa kylän rakeilta vetelät pitkin mammojen mattoja.
Mun puolesta vois kieltää. Ei tarttis kuunnella sitä tapaninpäivänä alkavaa iskä ostetaan raketteja -marinaa. Vaimo vielä komppaa että iskä on tylsää tottakai ostetaan.
No sitten uv aattona mun pitää olla tämän takia about selvinpäin ja sitten riidellään mikä on turvallinen paikka ja loppujen lopuksi ammutaan raketit omalta pihalta kun muu perhe ei jaksa kävellä 300m sinne oikeasti turvalliseen paikkaan.
Ne ulinat pitäisi kirjoittaa muillakin kielillä kuin suomen.
Tällä kertaa olen itse se paukkuherkkä. Hermosto on sairaana ja yliherkkä. Termostastin naksauskin pelästyttää.
👵🏻: YHHYYY MEHTÄN ELLÄIMET PELEKÄÄ JA KOIRAT JA KISSAT PELEKÄÄ YHHYYYYY!