Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsella olsettava olo

Vierailija
24.11.2025 |

Että ei voinut syödä lempiruokaa ja ihan oksensikin. 

Silti ei vaikuttanut normaalilta olsennustsudilta, ei ruuasta johtuvaa, mutta mitä sitten? 

Jonkin verran päänsärkyä oli. Otti särkylääkettä. 

Hieman höhlä tyyppi yritti esittää, että  olisi siitä että men myöhään nukkumaan lauantaina. Nukkui kyllä  ihan 9 tuntia ja pahoinvointi alkoi vasta iltapäivällä. Ei stemmaa se, että johtuisi huonosta unirytmistä tai siitä, ertä ei syö säännöllisesti. Siitä voi tulla jotain huonoa oloa tai enrrgian puutetta, mutta ihan oksennusta? 

Miutenkin ihmettelen vähän ihmisiä, jotka aina laittaa jotkut oireet  elintapojen piikkiin tyyliin: Huono unirytmi,  huono ravinto vaikka  fyysiset piteet niin voimakkaita että eivät  stemmaa tuollaisiin vaikka tietenkin jotenkin voi vaikuttaa vointiin ja jaksamiseen.Jörkyttävää,  jos selitetään aina tuolla?

T : Huolestunut.ja syystä 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oksennustauti tai vatsaflunssa. Ellei sitten ruokamyrkytys. 

Vierailija
2/3 |
24.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Fantastista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Migreeni voi aiheuttaa myös pahoinvointia ja sellaista yleistä vetämätöntä oloa. Hoito on päänsärkylääkettä ja lepoa rauhallisessa paikassa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kolme