Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tinder vaatii jatkuvasti biometrisiä tunnisteita

Vierailija
08.10.2025 |

Tein profiilin. Kirjasi minut ulos muutaman päivän kuluttua ja vaati tunnisteen hankkimista (latasin palveluun selfietä ja videota itsestäni). Profiili vahvistettiin. Muutama päivä, niin Tinder oli sulkenut profiilini kokonaan ja vaati taas uusia tunnisteita ja taas pitäis olla lataamassa videota ja kuvaa itsestään. Ja tietysti hyväksyä, että Tinder säilyttää nämä kaikki itsellään. 

 

Siis, sinänsä hyvä että varmistetaan ihmisten aitous. Mutta miten jo kertaalleen vahvistettu ei muka kelpaa en välissä vaihtanut edes kuvia tms. Kaikki osumat kyllä poistin ja piilotin profiilin, kun halusin pitää muutaman päivän taukoa. 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan samansuuntaista kävi mullekin. Tein profiilin, aluksi ne kaksi kuvaa. Laitoin kasvokuvani, sitten laitoin vielä kaksi lisää korjattuna. Ei mitään säädytöntä. Kolme matchia, juttelin ja osoittautuivat varatuiksi. Ei kiinostanut. Illalla kirjauduin ja viestiä tuli, että tililläsi ollut epämääräistä toimintaa. Niin, varmaan. Kun kahden kuvan suhdetta piti pienentää, että kasvot näkyisi kunnolla. Korjasin ne poistamalla ja laitoin uudet, että mä näyn niissä kunnolla. Kirjauduin ja sitten alkoi rumba, pari helppoa kivitehtävää, joo oon ihminen..Sitten, että tilisi suljettu kahdeksi vuodeksi. Pitää ottaa selfietä ja videota. Okei, mutta ei päässyt eteenpäin siitä seuraava kohdasta. Se oli vain musta. Ei pääse eteenpäin. Seuraavana päivänä pääsin kohdasta "vaikeuksia kirjautua" profiiliini. Mulle riitti ja otin ylimääräiset kuvani pois. Tyhjensin koko profiilin ja ne kaksi läheltä otettua kasvokuvaa jäi sinne ja niitä ei voinut poistaa. Sitten vaan menin, että lopeta tili. Mikä helpotus!

En ymmärrä mistä sellainen rumba, ehkä kun laitoin kuviani uudestaan vai suuttuiko joku? Harmittaa, kun siellä on porukkaa ilman kuvia ja varsinkin kasvokuvia ei ole ollenkaan joissakin profiileissa. Silti saavat olla siellä ja ne varsinkin pitäisi siivota sieltä. Eikä meitä rehellisiä kuvallaan olevia ihmisiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla