Konkurssi ja selviäminen
Konkurssi tuli. Nyt menossa talo ulosottoon. Kokonaisvelkasaldo tulee olemaan ulosotossa noin 150 000.
Mitä ihmettä teen nyt. Ei ole bait vaan oikea avunpyyntö voi h**** sentään.
Varmaan ensin kannattaa etsiä vuokrakämppä ja muut asiat kuntoon ennen kun luottotiedot menee vai?
Kommentit (5)
Ei ole mahdoton summa, kyllä tuon pois makselee. Aikaa tietysti menee, riippuen tuloistasi. Lähtisin etsimään jotain duunia ja sitten soittelisin voudille, että minkälaista maksujärjestelyä olisi mahdollista saada.
Uusi työ onkin jo. Netto 2300 eli n. 766 kuussa menee voudilla (1/3) siitä vuokranmaksu 500e niin vajaa tonni kuussa jäänee kätöseenkin. Mutta ei nuo koskaan kokonaan maksetuksi taida tulla.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Uusi työ onkin jo. Netto 2300 eli n. 766 kuussa menee voudilla (1/3) siitä vuokranmaksu 500e niin vajaa tonni kuussa jäänee kätöseenkin. Mutta ei nuo koskaan kokonaan maksetuksi taida tulla.
Ap
No sullahan on sitten ihan hyvin asiat, tilanteeseen nähden. Harmittaahan tuollainen tietysti, mutta ties vaikka saisit isopalkkaisemman homman ja voisit maksaa isompia eriä takaisin. Voit kysyä velkaneuvonnastakin mitä suosittelevat, mutta itselleni sanoivat vaan että kyllähän tuollaisen summan nyt pois makselee. Ei tosin ollut ihan noin iso summa minulla.
Oliko sulla ap toiminimi?