jäin melkein sähköpotkulautailijan alle. Anteeksipyynnön sijaan sain kiroilua ja minulle näytettiin keskaria.
Kaksi nuorta ajoivat rinnakkain kävelytiellä sähköpotkulaudoilla minun takaa ja toinen alkoi soittamaan minulle kelloa jo kaukaa, vaikka kävelin ihan kävelytien reunassa niin kuin pitää. Pojat ohittivat minut ja molemmat huusivat ja kiroilivat minulle, haukkuivat muun muassa vtun h u @ r a k s i. Toinen huusi, että melkein kaatui kun piti tehdä äkkiväistö. Heidän mielestään minun olisi ilmeisesti pitänyt hypätä pientareelle pois heidän tieltään. En ole vähään aikaan törmännyt yhtä ikävään käytökseen. Onneksi en ollut liikkeellä lapseni tai koiran kanssa.
Kommentit (18)
Nuo voisi poistaa liikenteestä pysyvästi ja mitään ei menetettäisi.
- Soitti kelloa kaukaa
- Äkkiväistö
:DD voi lapsiparat, refleksit ei tainneet ihan toimia.
Vierailija kirjoitti:
- Soitti kelloa kaukaa
- Äkkiväistö
:DD voi lapsiparat, refleksit ei tainneet ihan toimia.
Varmaan oletti että ap väistää ja kun ei väistänytkään iski paniikki ja oli pakko väistää ettei aja päälle.
Vaikka olisi oikeassa niin ei kannata väkisin jäädä alle.
Ne helvetinkoneet on hävitettävä. Kiellettävä lailla. Jos ei ala tapahtumaan niin vastuulliset kansalaiset heittää ne kohta mereen.
Mikä on kävelytie? Oliko alkupäässä jokin liikennemerkki?
Vierailija kirjoitti:
Ne helvetinkoneet on hävitettävä. Kiellettävä lailla. Jos ei ala tapahtumaan niin vastuulliset kansalaiset heittää ne kohta mereen.
Loistava ehdotus, pidä kadut siistinä ja turvallisina, heitä lauta päivässä mereen.
Vierailija kirjoitti:
Mikä on kävelytie? Oliko alkupäässä jokin liikennemerkki?
Tarkoitin jalkakäytävää.
Joka kerrankin kun tällaisella härvelillä ajetaan jalkakäytävällä toivon ajajan lentävän pää edellä asfalttiin.
Montako näissä onnettomuuksissa on jo kuollut? yleensä tappavat itsensä joka ei tosin haittaa kun ovat kulkupelinsä ja ajotapansa valinneet. Eri juttu jos ulkopuolisia tilsiivät
Minulla tuli punasia päin vauhdilla, mutta onneksi sain tehtyä hätäjarrutuksen ja olin sekunnin helpottunut, kunnes kaverin keskari nousi ja mulle tuli pahamieli kun minulla oli liian nopea reagointi.
Nuoret alkaa käydä hermoille. Koko ajan pahaa tekemässä! Suljettuun vankilaan joutaisivat.
Sinun olisi pitänyt kutsua niitä huo ran penikaksi. Typeriä räkänokkia. Yhä enemmän kuulee näiden pershedelmien häiriöistä normaalikansalaisille. pitäisi olla aikuisille luvallista kantaa sähköpiiskaa jolla aina rasauttaa kun mulgero penska ei osaa käyttäytyä.
Sähköpotkulautailijat ja kilpapyöräilijät poukkoilemassa autojen seassa vauhdikkaan huolettomasti. Pieni jännitysmomentti aina autoilijalla siinä ....
Miksi nämä eivät aja pyöräteillä silloinkaan kun ihan erikseen sellainen on?
Vierailija kirjoitti:
Nuo voisi poistaa liikenteestä pysyvästi ja mitään ei menetettäisi.
Kyllä, niinkuin sivistysmaissa, esim Ranskassa Pariisissa noi haitakkeet on kielletty. Mutta täällä junttilassa joidenkin lautarimpula vuokraajien bisnes on tärkeämpää kuin jalankulkijoiden turvallisuus.
Oletteko pysähtyneet miettimään, että miten \/|tussa on voinut käydä näin?
Siis, kun täällä meidän kekkoslovakiassa kaikki liikennevälineisiin liittyvä viranomais puuhastelu on perinteisesti ollut ihan jum4latonta nipotusta, on viilattu pilkkua minkälainen hyväksyntä merkki jossain auton parkkivalon lasissa tulee olla, jottei se ole liikenteelle vaarallinen, yhtäkkiä, ilman mitään vaikeuksia tuodaan keskelle jalankulkijoita kokonaan uusi ajoneuvo luokka, joita kuka tahansa voi käyttää ilman mitään kuljettaja pätevyyksiä, ja joita myös käytetään ihan miten sattuu?
Sähköpotkulaudat olisi ok, jos niiden käyttäjillä olisi aivot.