Talletusautomaatti imaisi rahaa
Yritin tallettaa rahaa, kone otti rahat mutta ei siirtänyt tilille. Tästä on nyt kaksi viikkoa. Miten kauan voi kestää rahojen palautus? Ilmoitin asiasta samantien pankkiin, mutta toki tässä on ollut pyhiä välissä.
Kommentit (9)
Toi on oikeesti yks mun isoista peloista. Oon muutenkin vähävarainen ja sit vielä jos automaatti söis!
Mulla kävi kerran. Onneksi kyseessä vain 20€. Soitin heti pankkiin ja sain rahan takaisin viikon kuluessa tilille.
Sinuna olisin jo uudelleen yhteydessä.
Jos kysyy huomenna lisätietoja pankista. Onneksi ei imaissut ihmistä sisään automaattiin.
Vierailija kirjoitti:
Mitäs talletit? Ihan oma vika! Ketju poistoon.
Vttu mikä kilari sinä olet. :' D
Ota nyt hyvä ihminen yhteyttä pankkiin. Siirto näkyy tilillä heti.
Olen ollut kolmesti yhteydessä pankkiin. Sieltä ilmoitetaan, että reklamaatio on tehty 31.12. (3 päivää kesti, että pankista reagoivat ja siinä se. Eivät ota kantaa siihen, kuinka kauan asian käsittely kestää.
Vierailija kirjoitti:
Ota nyt hyvä ihminen yhteyttä pankkiin. Siirto näkyy tilillä heti.
Kuten aloituksessa lukee niin otin heti yhteyttä pankkiin. Ja sen jälkeen olen ottanut kaksi kertaa yhteyttä.
Mitä alapeukuttamista tässä on? Olen toiminut täysin automaatin ohjeiden mukaan. Soittanut automaatissa olevaan numeroon. Siellä käsketään ottaa yhteyttä tilipankkiin (en tajua mitä ideaa koko numerossa on, kun ohje on kuitenkin olla yhteydessä pankkiin). Olen tehnyt pankkiin reklamaation ja sieltä on tehty reklamaatio Ottomaatille.
Kenellekään käynyt samoin?