Onko väärin olla parisuhteessa vain fetissin vuoksi?
Mies jonka olen tavannut toteuttaa täydellisesti ulkoiselta olemukseltaan tiettyä fantasiaani ja olen ihan hulluna tähän mieheen ja seksiin hänen kanssaan.
Mutta mies haluaa kunnon parisuhteen ja on minuun ihmisenä ihastunut. Olen itsekin toisaalta häneen mutta silti hän pääosin vetoaa minuun seksuaalisesti.
Onko tämä ok ja olla hänelle kertomatta mitä päässäni liikkuu?
-N36
Kommentit (4)
Parempi se on noin päin, että sitä seksuaalista kemiaa on, siitä saattaa hyvinkin syntyä myös kiintymystä. Sitten jos halu puuttuu, niin laimeaksi jää joka tapauksessa.
On, jos ei kerro motiivejaan toiselle.
Itse en ainakaan enää ikinä seurustelisi henkilön kanssa johon en tunne seksuaalista vetoa. Se ei vaan toimi. Mielestäni tilanteesi on hyvä.
No se on hyvä että vetoaa seksuaalisesti. Eiköhän siitä ihan hyvä suhdekin voisi tulla jos miehen luonne on hyvä.