Lue keskustelun säännöt.
eka vko laihista takana, -2kg,
04.09.2008 |
eikä jatko tule olemaan yhtä nopeaa. Tiedoksi vaan ettei tule pettymyksiä.
Kommentit (3)
Nälkää pitää pois proteiini (liha, soijarouhe, palkokasvit, tietyt maitotuotteet). ja hyvää rasvaa kannattaa käyttää. Vihanneksilla saa täytettyä vatsaa tyydytettyä napostelunhimoa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Onnittelut ap:lle! Mulla on kolme kuukautta elämäntaparemonttia takana ja paino on noussu 2 kg. Mutta psyykkaan itseäni sillä, että ehkä se on lihasta, jota on tietty tullut, kun olen lisännyt liikuntaa. Aina voi toivoa.
Itse olen tykännyt Elovenan pikapuuroista, pitävät mulla yllättävän hyvin nälkää, ovat hyviä ja tietty terveellisempiä kuin monet muut välipalat.
vitsit et olen ylpeä itsestäni. Mitkäs ruuat ois kuitenkin kevyitä ja pitäisi nälän loitolla kun tuntuu et koko ajan kuitenkin nälkä. Onko nutrilet juomista tai patukoista kokemusta?