Ihan karsea päivä, kumpi on seurausta kummasta??
Tää päivä on ollut aamusta asti kamala. Olen ollut tooosi huonolla tuulella, eikä mikään ole voinut sujua kunnolla. Aaaargh!!
Olen pari viikkoa laihduttanut, ja olo on ollut tosi hyvä ja pirteä. Olen vihdoin löytänyt sellaisen tasapainoisen, itselleni sopivan ruokavalion, eli ei mitään kitudieettiä. Tänään kaikki onkin sitten mennyt pyllylleen: olen KOKO päivän mättänyt suuhuni herkkuja, kaiken mahdollisen mitä olen kaapeista ja pakastimesta löytänyt. Ja päivä on siis mennyt joka suhteessa perusteellisesti pieleen!
Kumpi on syy ja kumpi seuraus? Olenkohan mässäillyt sen takia, että on huono päivä, vai tuliko päivästä niin huono siksi, että aloin mässäilemään? Nyt on tosi surkea ja epäonnistunut olo. :( Miten voin jatkossa välttää tällaiset kamalat päivät??
Älä ole vihainen itsellesi, otat vaan, taas kunnon linjan syömiseesi, tsemppiä!