Sanna Marin harrasti mykkäkoulua kun hoiti Suomen asioita
Mikä idiootti
Minulle kerrottiin, että tp-utvan kokousten aikana Marin saattoi olla vain hiljaa. Hän ei antautunut Niinistön marssittamaan keskusteluun. Näin yksi haastateltavani kuvasi näkymää: Istuva presidentti pitää puhetta, eikä pääministeri käytä puheenvuoroja. Pääministeri kävelee kokouksesta ulos ja alkaa sanella asioita ulkopuolella. Varsinaisissa neuvottelupöydissä hän ei alkanut vänkäämään Niinistön kanssa.
Kommentit (5)
Marin petti ja häpäisi kaikki kulttilaisensa, mutta nämä vähä-älyiset idiootit ovat vieläkin uskollisia myrkylliselle johtajalleen.
Niin olisin minäkin tehnyt, kun presidentti marssii toimivaltuuksiensa yli.
Ha saksikäsi Purra huutaa naama punaisena, ala- arvoista käytöstä Purrukalla.
No, tuolla tavalla voi hetkellisesti tehdä kuten itse haluaa. Niinpä oli aika lyhyt ura hänellä. Suomi on pieni maa, politiikassa pitää tulla toimeen eri puolueiden edustajien kanssa.
On melko lapsellista kuvitella, että aina on sellaisessa asemassa, jossa ei tarvitse neuvotella. Niinpä kun menetti asemansa, häipyi.
Narsisti mikä narsisti. Käyttäytyihän hän täysin ala-arvoisesti myös Ylen haastatteluun mennessään vastaan tullutta henkilöä kohtaan (kuvattu).