Ostin kirpparilta collegemekon kotivaatteeksi. En ole ostanut kirpparilta vaatteita oikein koskaan. Mitä yleensä ostat kirppareilta?
Tai no kontistahan tuo oli mutta kirppari kai sekin. En jaksa ikinä käydä läpi niitä kirpparien täyteen ahdettuja tankoja tai vielä vähemmin pöytien vaatepinoja. Ja muutenkin ajatus käytetyistä vaatteista ja kengistä on aika epämiellyttävä. Katselen kirppareilla mieluummin sisustusjuttuja ja kodintavaraa.
Kommentit (8)
Yleensä etsin lähinnä kirjoja tai muuta mutta en vaatteita.
Minä ostan lähes kaikki vaatteeni kirppareilta, koska sieltä tekee parhaimmat löydöt.
Vierailija kirjoitti:
Saat nähdä, ettet käytä mekkoa. Ajatus käytetystä niin inhottava.
Pistin äsken sen kuudenkympin pesuun. Ei siinä montaa euroa onneksi mene hukkaan jos en käytä.
Ostan kaikki omat ja lapsen vaatteet kirpputorilta. Laitan ne ensin pakastimeen viikoksi ja sen jälkeen kuudenkympin pesuun eikä ole ällöttänyt.
En osta kirppareilta mitään. En edes käy kirppareilla, koska saattaisin erehtyä ostamaan jotain mitä en tarvitse.
Ostan naistenlehtiä, leluja, kirjoja ja jos oikein halvalla saan, niin Iittalaa tmv. Vaatteita en juurikaan.
Saat nähdä, ettet käytä mekkoa. Ajatus käytetystä niin inhottava.