Punkkejakaan ei kaikki usko todeksi
Ihminen uskoo litteään maahan vaikkei sitäkään ole nähnyt vaan ei punkkeihin koskei hänessä ole koskaan ollut. Turhaa peloittelua, lääketeollisuuden juonia.
Minulla oli viime kesänä kuusi, tänä kesänä jo yksi. Viime viikolla kävin mökillä, riisuin heti vaatteet kotiin tultuani, iholla käveli yksin vatsassa ja toinen ryömi liivin hakasten seassa.
Kommentit (3)
Minulla oli yksi punkki 30 vuotta sitten ja nyt pari viikkoa sitten iski nilkkaan toinen. Uskon kyllä että niitä on.
Mulla oli yksi aamu herätessäni verta kupannut punkki kaulassani. Koiralta oon repinyt niitä irti tusinoittain ennen punkki lääkkeitä.
Ennen koiraa olisin voinut ehkä minäkin väittää, ettei niitä ole, koska en minäkään niitä silloin havainnut.
Juu jotkut ovat uskomattomia.