Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä oli viimeisin heräteostoksesi? Tuliko tuote tarpeeseen?

Vierailija
25.05.2024 |

Vai osoittautuiko ostamasi asia huonoksi hankinnaksi? 

 

Itse ostin lapselle uuden repun Reima-liikkeestä, jossa oli menossa loppuunmyynti. Pitkään olin etsinyt lapselle kestävää edullista reppua, enkä ollu löytäny. 

 

Nyt sitten kun ajankuluksi kiertelin kyseistä liikettä  yksi reppu sattui silmiini. Katsoin hintalappua ja yllätyin iloisesti. Normaali hinta 50€, nyt 15€. En epäröinyt hetkeäkään vaan nappasin repun mukaani. Tässä on varmasti hyvä ja edullinen reppu lapselle useammaksikin vuodeksi. Vihdoinkin.🤗

Kommentit (12)

Vierailija
1/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

amppelinpidike. :DD

En edes käyttänyt

Vierailija
2/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole pitään aikaan ostanut mitään tarpeellista. Paitsi kaljaa. Se tuli tarpeeseen kyllä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tilasin itselleni eilen kengät kesäksi, en olisi välttämättä niitä tarvinnut, koska entisiäkin on ja viimevkolla tilasin eräät toisetkin, mutta ei kai kenkiä voi liikaa olla...😁

 

Vierailija
4/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajatteilin ostaa kerrankin  laatukalsarit.joissa munat on kuin pesässä. 24€ MENI. saa nähdä kuinka käy.

Vierailija
5/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teen jatkuvasti eräänlaisia heräteostoksia ostaessani kirjoja Adlibriksen verkkokaupasta. Yksi löytö johtaa toiseen ja sitä tuttua rataa. Kirjaostoissani on kuitenkin selkeä sisäinen logiikka, ja kirjat tulevat luetuiksi. Ostan myös lahjoja niin. Sanoisin, että tuotteet tulevat tarpeeseen, jota en kuitenkaan aina etukäteen ole tiennyt, jos kyseessä on teos, joka vasta kaupan sivuston kautta tulee tietooni.

Vierailija
6/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tilasin netistä tarvitsemaani naaman putsaria, ja tilaus jäi muutaman euron päähän ilmaisesta toimituksesta. Selailin sitten hetken, löytyisikö jotain mielenkiintoista mutta halpaa, jolla saisi rajan ylitettyä. Huulirasvaa ja käsirasvaa ei ole ikinä liikaa tässä taloudessa, joten selailin niitä, ja oli mielenkiintoinen joulupakkaus, jossa oli huulirasva ja pari käsirasvaa lähes yhden huulirasvan hinnalla. Otin sitten sen, ja huulirasva on ainakin menestys nyt parin päivän käytön jälkeen ja oli sellainen koostumus, jota ei kotoa löytynyt ennestään. Käsirasvoja en avannut vielä, koska pitäisi ensin kerätä kaikki talven jäljiltä kasseissa pyörivät jämäputilot ja käyttää ne pois kotosalla nyt, kun tähän vuodenaikaan riittää, että rasvaa käsiä vain kotona ollessa. En tiedä, milloin tulevat käyttöön, mutta tarpeeseen ovat, koska ei ole näkyvissä, että tarve loppuisi. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teleskooppivarsi ja teräväkuivain. Vanha alkoi hapertua, joten tuli tarpeeseen. Tosin vanhan varsi olisi ollut kuivaimen kanssa yhteensopiva, joten ehkä se varsi oli turha. Siksi ostin toisen kuivaimen - nyt on saunassakin oma.

Vierailija
8/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään ostin päärynämehua. En muista että olisin koskaan aiemmin ostanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En voi ostaa heräteostoksia. Joudun säästämään pitkään pakollisiinkin hankintoihin (mm. vaatteet). Tulona toimeentulotuki.

Vierailija
10/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirpparilta ostin Karhulan lasin 3 euron venemaljan, joka on yli 100 vuotta vanha. En sitä tarvitse.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeisin heräteostos lienee Ramonesin kokoelmalevy, vuonna -92 tai -93 divarista. Tuli tarpeeseen, yksi parisuhde päättyi, oikeastaan ennenkuin kerkesi alkaakaan. Lohdutti silloin ja sain tutustua punkkiin, josta minua oli varoitettu jo -70 luvun lopulla.

Taitaa tuo sähkökitara ja sähköbasso olla myös heräteostoksia, mutta, kiitos, musiikki pelasti minut urheilulta. 😎👍

Vierailija
12/12 |
25.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ollut niin pitkään pienituloinen, etten oikeasti muista, milloin olisin tehnyt heräteostoksia. Kaiken, mitä ostan, on pakko olla harkittua ja tarpeellista. 

(Opiskelen parhaillaan, jotta pääsisin tästä kitkutuselämästä pois)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yhdeksän